Xerox Docucolor 250 Hakkinda Soru

Dijital makineler - Xerox Docucolor 250 Hakkinda Soru ...

GOLDBOY43 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GOLDBOY43

Grafiker / Kütahya

Alt 09-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ARKADAŞLA ben docucolor 250 kullanıyorum makine ii ama nedense desenli kartvizt te problem yaşıyorum. servis geldi. o sırda problem olmadı ama sonrasında problem yaşamaya başladım. sorunum şu yaptığım renkli kartvizitimi desenli karta çıktı aldığımda renkler tam çıkmıyor. mesala lacivert renk açık mavi. kırmızılara pembemsi bir renk oluyor. konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilirmi bana...Xerox Docucolor 250 Hakkinda Soru
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 09-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba Bende Xerox 7655 Kullanıyorum... Aynı Sorunları fantezi kağıtta bende yaşıyorum servise sordum fantezi kağıda baskıda bu şekilde bir sorun olmasının normal olduğunu söyledi kırmızı renk sorunu bende de var anladığım kadarı ile bu sorun rip ünitesinden kaynaklanıyormuş... yani bir parça değişimi söz konusu servisin bana söylediği... kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Macmallon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Macmallon

Grafiker / Denizli

Alt 12-04-2008 #3
Makinanın Kalibrasyon ayarları servisi tarafından yaptırdınızmı acaba???
Bu mesajdan alıntı yap
Slayerrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Slayerrr

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-04-2008 #4
Makine eğer normal kağıda düzgün baskı yapıyorsa rip de yada başka bişeyde sorun yoktur. Laser baskı makinelerinin fantazi kağıda baskı almaması normal. Renkler normal çıksa bile dokulu kağıtlarda, doku aralarına toner girmeyebilir.
Bu mesajdan alıntı yap
oppose isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oppose

Grafiker / İstanbul

Alt 14-04-2008 #5
Makine eğer normal kağıda düzgün baskı yapıyorsa rip de yada başka bişeyde sorun yoktur. Laser baskı makinelerinin fantazi kağıda baskı almaması normal. Renkler normal çıksa bile dokulu kağıtlarda, doku aralarına toner girmeyebilir.
arkadaşa katılıyorum genel bişey bu tual kağıda makina mürekkebi yediremiyor. serviste ripten gibi bi csvap verdiyse bu çok komik xeroxsun servis kalitesinin düştüğünü biliyordumda bu kadarda değil ehehhe
Bu mesajdan alıntı yap
Slayerrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Slayerrr

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-04-2008 #6
arkadaşa katılıyorum genel bişey bu tual kağıda makina mürekkebi yediremiyor. serviste ripten gibi bi csvap verdiyse bu çok komik xeroxsun servis kalitesinin düştüğünü biliyordumda bu kadarda değil ehehhe
Kusura bakmayın biraz konu dışı olacak, bulunduğunuz bölgeyi bilmiyorum ama İstanbul'da bize Syb&Aroks bakıyor servis olarak kusursuz diyebilirim. (en yakın rakibine göre)
Bu mesajdan alıntı yap
replay_389 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

replay_389(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-04-2008 #7
Arkadaslar gerçekten xerox un servis kalitesi çok düştü bırakın fantazi kağıdı 250 gram da bile problem yasıyorum fanteziye basmıyor
Bu mesajdan alıntı yap
bahadır-canon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bahadır-canon

Hiç Biri / Bursa

Alt 15-11-2008 #8
xerox'un fantezi kağıtalara basamadığını artık bir çok kullanıcı biliyor. bunların arasına tuvale, kar topu, deri desen v.b. dahildir. bu makinelerin yerin canon'un çıkardığı efi rip server'lı makineler clc 4040, clc 5151 tüm fantezi kağıtlara baskı alabiliyor. xerox sadece igen3 makinesinde bu kağıtlara baskı yapabiliyor.
Bu mesajdan alıntı yap
restor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

restor

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 17-11-2008 #9
arkadaslar xerox 7655 kullanıyorum çift yön baskıda kaydırma sorunum war bypass'tan servis 3mm kadar normal dio, ama kartvizit baskısı için 3mm az değil yardımcı olabilicek warmı?
Bu mesajdan alıntı yap
bahadır-canon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bahadır-canon

Hiç Biri / Bursa

Alt 18-11-2008 #10
bence yapacak bişey yok kağıt gramajı yüksek olduğu için kağıt kaydırma oranı yükseliyo olabilir eğer dc 250 paper deck ünitesi varsa ki ben yok diye biliyorum onu alıp takarsanız kağıdı aynı kaset yolundan sürer ve kaydırma oranı düşer.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
250, docucolor, hakkinda, soru, xerox