Yağlı pastel çalışmalarım

Serbest Çalışmalar - Yağlı pastel çalışmalarım Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhabalar... Birebir fotoğraftan çalıştığım yağlı pastel çalışmalarımı ekliyorum. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. Saygılar (ArtAcademy Resim Eğitim setinden alınarak çalışılmıştır.) (Bir dekor dergisinden alınmış; kompozisyon değişikliği yapılarak çalışılmıştır.) Yerli ...

g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhabalar...
Birebir fotoğraftan çalıştığım yağlı pastel çalışmalarımı ekliyorum.
Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.
Saygılar

(ArtAcademy Resim Eğitim setinden alınarak çalışılmıştır.)

(Bir dekor dergisinden alınmış; kompozisyon değişikliği yapılarak çalışılmıştır.)

Yerli kadının yüzündeki beyazlık; ağaç kabuklarından yapılma; güneşten korunmak için kullanılan bir çeşit maske imiş...(Natıonal Geographic Takvim'inden çalışılmıştır.)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 18-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ben bu işten anlamam ama 1. ve 2. ler güzel olmuş.3. beğenmedim Yağlı pastel çalışmalarım ne yalan söyliyeyim.Kadının dudaklarında problem var.biraz da ürkütücü olmuş.Emeğine sağlık arkadaşım.
Bu mesajdan alıntı yap

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-05-2009 #3
ben bu işten anlamam ama 1. ve 2. ler güzel olmuş.3. beğenmedim Yağlı pastel çalışmalarım ne yalan söyliyeyim.Kadının dudaklarında problem var.biraz da ürkütücü olmuş.Emeğine sağlık arkadaşım.
Çok teşekkür ediyorum güzel yorumun için
Fakat çizdiğim kadının dudaklarıda yüzüde aynen böyle idi
hatta daha dolgundu ve korkunçtu Yağlı pastel çalışmalarım
Sadece benim pastel boyaların ucu kalın olduğu için; gözlerine istediğim bakış ifadesini veremedim.Hatta önce vermiştim ama sonra renklendirirken yine aynı sebeple bozuldu Yağlı pastel çalışmalarım Hocam bu resimi bu boyalarla çizemezsin demişti; bu kadarına bile şaşırdı :tongueout: Çok fena bolzulmuştu :rofl:
Özellikle baş örtüsündeki geçişler zorladı beni.Dikkatli bakarsanız; üzerinde balıklar olduğunu görürsünüz... ben en çok baş örtüsüyle uğraştım; tabi o sırada anatomik hatalar olmuş olabilir
Bu mesajdan alıntı yap
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 18-05-2009 #4
1.Güzel calışmakla birlikte sarfettiğin sabır ve emeğe saygı durulur Emeğine sağlıkYağlı pastel çalışmalarım
2.İlk çalışmaya nazaran biraz daha basit bir çalışma gibi .9
3.Son çalışma ise nedense benım cok hoşuma gitti elımde olsa duvarıma asarım ilginc bir tasarım olmuşYağlı pastel çalışmalarım
Referans kullandınmı peki arkadaşım?
Genel olarak sarfettiğin emekten dolayı seni kutluyorum,çalışmaların sıklığına görede gelişmenin gözle görülür şekilde artıcağı kanısındayım...
BaşarılarYağlı pastel çalışmalarım
Bu mesajdan alıntı yap

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-05-2009 #5
1.Güzel calışmakla birlikte sarfettiğin sabır ve emeğe saygı durulur Emeğine sağlıkYağlı pastel çalışmalarım
2.İlk çalışmaya nazaran biraz daha basit bir çalışma gibi .9
3.Son çalışma ise nedense benım cok hoşuma gitti elımde olsa duvarıma asarım ilginc bir tasarım olmuşYağlı pastel çalışmalarım
Referans kullandınmı peki arkadaşım?
Genel olarak sarfettiğin emekten dolayı seni kutluyorum,çalışmaların sıklığına görede gelişmenin gözle görülür şekilde artıcağı kanısındayım...
BaşarılarYağlı pastel çalışmalarım
Gerçekten çok çok teşekkür ederim; oldukça motive edici mesajlar yazıyorsun...
Hepside fotoğraftan birebir çalışıldı.Hatta bulabilirsem en kısa zamanda referans aldığım fotoğraflarıda yükleyeceğim; ozaman daha kolay anlaşılabilir...(zaten resimlerin altına açıklamalarını dayaptım arkadaşım; istersen bir daha incele :wink: )
2.resime gelince de; aslında basit gibi görünsede; içindeki ovallerin çokluğundan ve cam hissi vermeye çalışmamdan dolayı en çok zorlandığım ve hocamın en başarılı bulduğu resmim bu idi...
Gelişmek konusunda kesinlikle haklısın ama uzun süredir elime kalem almıyorum ve bir takım sebeplerden ötürü resim kursunu bıraktım Yağlı pastel çalışmalarım
Ama tekrar başlayacağım
Bu mesajdan alıntı yap
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 18-05-2009 #6
Gerçekten çok çok teşekkür ederim; oldukça motive edici mesajlar yazıyorsun...
Hepside fotoğraftan birebir çalışıldı.Hatta bulabilirsem en kısa zamanda referans aldığım fotoğraflarıda yükleyeceğim; ozaman daha kolay anlaşılabilir...(zaten resimlerin altına açıklamalarını dayaptım arkadaşım; istersen bir daha incele :wink: )
2.resime gelince de; aslında basit gibi görünsede; içindeki ovallerin çokluğundan ve cam hissi vermeye çalışmamdan dolayı en çok zorlandığım ve hocamın en başarılı bulduğu resmim bu idi...
Gelişmek konusunda kesinlikle haklısın ama uzun süredir elime kalem almıyorum ve bir takım sebeplerden ötürü resim kursunu bıraktım Yağlı pastel çalışmalarım
Ama tekrar başlayacağım
Ya ideallerin,vazgeçilmezlerinin arasında olmasa bile en azından bunu bir hobi olarak görüp boş zamanlarını bununla geçirirsin ve zevk duyacagın bir iş yapmış olursun Yağlı pastel çalışmalarım
Bu mesajdan alıntı yap

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-05-2009 #7
Ya ideallerin,vazgeçilmezlerinin arasında olmasa bile en azından bunu bir hobi olarak görüp boş zamanlarını bununla geçirirsin ve zevk duyacagın bir iş yapmış olursun Yağlı pastel çalışmalarım
Evet ama zaten bırakmak zorunda kalmamım sebebi; hem maddi hemde manıvi zaman bulamamak :wink:
İnşallah bundan sonra zaman yaratmaya çalışacağım Yağlı pastel çalışmalarım
Destekleriniz için çok sağolun :flower:
Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 19-05-2009 #8
Ay ben bunları nasıl görmemişim ilk resim çok hoş olmuş canım ellerine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-05-2009 #9
Ay ben bunları nasıl görmemişim ilk resim çok hoş olmuş canım ellerine sağlık
Teşekkür ediyorum canım benim Yağlı pastel çalışmalarım
Olsun geç olsun; güç olmasın demişler Yağlı pastel çalışmalarım
Bu mesajdan alıntı yap
mavi gül isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavi gül(38)

Grafiker / Hatay

Alt 19-05-2009 #10
İlk resmi ben de çok beyendim ama ikinciside güzel olmuş emeğine sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları