Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım

Resim - Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım ...

g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(31)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar
Hepsi imgeseldir...
Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.
Saygılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

y_pinarbasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

y_pinarbasi

Öğrenci (Diğer) / Sivas

Alt 17-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu tarz resimlerden oldum olası anlam çıkaramadım, yalnızca resmi çizenin duygularını ifade ettiğini düşünüyorum. Ama kesinlikle kötü demiyorum çok güzel ve sıradışı Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım
Bu mesajdan alıntı yap
a.g.s.l isimli Üye şimdilik offline konumundadır

a.g.s.l

Öğrenci (Grafik) / Samsun

Alt 17-05-2009 #3
İmgesel olarak ve çizim olarak çok yetersiz...
onun dısında renkler güzel ama tek başına kullanmak yerıne
ona uygun renklerle kontras olacak şekilde uygulamak daha hoş olurdu...
onun dısında ben temasını begendim...
Emegine saglık..Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım
Bu mesajdan alıntı yap

g.ecglr(31)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-05-2009 #4
Bu tarz resimlerden oldum olası anlam çıkaramadım, yalnızca resmi çizenin duygularını ifade ettiğini düşünüyorum. Ama kesinlikle kötü demiyorum çok güzel ve sıradışı Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım
Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.
Kendimi bildim bileli bu tarz resimler çiziyorum...
Neden yarım kadın yüzü diye sorarsanız; inanın bende bilmiyorum :worried:
Ama çiziyorum işte... :wink:

İmgesel olarak ve çizim olarak çok yetersiz...
onun dısında renkler güzel ama tek başına kullanmak yerıne
ona uygun renklerle kontras olacak şekilde uygulamak daha hoş olurdu...
onun dısında ben temasını begendim...
Emegine saglık..Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım
Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.
Ben çizim olarak yetersiz görmüyorum; çünkü özellikle öyle yapıyorum.Keskin ve net :wink: Belki size komik gelebilir ama ben bunu bir tarz olarak benimsedim ve soyut çalışmalarımın hepsini böyle yapıyorum.Renk konusunda haklı olabilirsiniz.Bir dahakine öyle deneyeceğim.
Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 18-05-2009 #5
Kendine ait sıradışı bir tarzın var bence canım
Arkadaşında dediği gi,bi senin duygularını anlatan çalışmalar neden kadın yüzünü yarım çizdiğin ise içinde yarım kalan bişilerin olmasından kaynaklanıyor olabilir mesela...Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım
Bu mesajdan alıntı yap

g.ecglr(31)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-05-2009 #6
Kendine ait sıradışı bir tarzın var bence canım
Arkadaşında dediği gi,bi senin duygularını anlatan çalışmalar neden kadın yüzünü yarım çizdiğin ise içinde yarım kalan bişilerin olmasından kaynaklanıyor olabilir mesela...Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım
Çok teşekkür ediyorum; beğenmenize savindim.
Her boş bulduğum yere çiziyorum bunlardan; şizofren gibi Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım
Yarım kalan şeyler konusunda haklı olabilirsin sanırım :wink:
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 18-05-2009 #7
ilk resim bi cilt nemlendiricisi için,
ikinci resim, çarpık yapılaşma, çevre ve bunların kadın sağlığına etkileri konulu bir sempozyumda,
Üçüncü resim, aile içi şiddetle ilgili bir afişte

Kullanılabilir.
XD

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

g.ecglr(31)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-05-2009 #8
ilk resim bi cilt nemlendiricisi için,
ikinci resim, çarpık yapılaşma, çevre ve bunların kadın sağlığına etkileri konulu bir sempozyumda,
Üçüncü resim, aile içi şiddetle ilgili bir afişte

Kullanılabilir.
XD
Gerçekten muhteşem bir yorum...
Çok teşekkür ediyorum... :wink:
Bu mesajdan alıntı yap
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 21-05-2009 #9
öncelikle ellerinesağlık çalışmalrın her bakış açısına göre güselliği veyea görselliği değişebilir.
ama çizgiler karakteri yansıtır. her kişinin çektiği çizgi farklıdır. önceleri ben bunu anlamazdım ama bi kursta 4 sene hocalık yaptıktan sonra daha iyi anladım. renk konusuna gelecek olursak daha önce yapılan resim çalışmalarını incele tabii ustalarınkini. bunun için resim tarihine göz atabilirsin. renk bilgini biraz inceleyerek birazda röprodüksiyon yaparak geliştirebilirsin..
iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

g.ecglr(31)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-05-2009 #10
öncelikle ellerinesağlık çalışmalrın her bakış açısına göre güselliği veyea görselliği değişebilir.
ama çizgiler karakteri yansıtır. her kişinin çektiği çizgi farklıdır. önceleri ben bunu anlamazdım ama bi kursta 4 sene hocalık yaptıktan sonra daha iyi anladım. renk konusuna gelecek olursak daha önce yapılan resim çalışmalarını incele tabii ustalarınkini. bunun için resim tarihine göz atabilirsin. renk bilgini biraz inceleyerek birazda röprodüksiyon yaparak geliştirebilirsin..
iyi çalışmalar
Müsade ederseniz size hocam diyerek söze başlayayım Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum...
Hocam siz benim çizgilerime bakarak nasıl bir karakter çizerdiniz benim için? Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım
Bu konuda kesinlikle size katılıyorum.Bazı arkadaşlarım çizimlerimin yetersiz olduğunu söylediler ama ben özellikle böyle yaparak en azından kendimce bir tarz yakalamaya çalışıyorum.
Tarih incelemem ve bol bol röprodüksiyon yapmam gerektiğini bana taaa ortaokulda resim hocam söylemişti Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım O gün bugündür fırsat buldukça; bunu yapıyorum.Hatta ozamanlar ve lisede yaptığım çalışmaların hiç biri bende yok; çünkü çeşitli sergiler için alındılar ve bana ne yazıkki geri gelmediler Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım
Onlarıda göre bilmenizi çok isterdim.Özellikle kübizmle picasso; sürrealizimle Salvador Dali ve bunlara tezat olarak %100 gerçeklikle michelangelo ' un resimlerini beğenmekten kendimi alamıyorum ve sürekli onları çiziyordum.
Fakat dediğim gibi bende yoklar; burda gördüğünüz soyut resimlerim; benim boş zamanlarımda lise de yaptığım resimler.Ozaman ki ruh halimle; çizim bilgimle; şimdiki ruhsal durumum ve bilgim bambaşka yani eminim şimdi çok daha iyi şeyler çıkaracağım.
Buarada ben renk konusunda affınıza sığınarak söylüyorum ki; size ve diğer arkadaşlarıma katılmıyorum.Çünkü bunlar benim kişisel ve soyut çalışmalarım; o an canım ne istediyse;gözüme ne hoş göründüyse onu kullanmıştım.Bİrde benim pastel boyalarım monami ' nin 48 parçalık seti; o kadar güzel geliyorlarki bana kullanmaya kıyamıyorum; Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım ve yağlı oldukları içinde birbirine karışmıyorlar yani orda hangi renkler varsa onu kullanmak zorunda kalıyorum.Ama siz o zaman pastel kullanma derseniz; haklısınız ama seviyorum pastel boyayı ama bundan sonra inşallah yağlı boyaya başlayacağım.Kursta bir kere tadını aldım bırakabileceğimi sanmıyorum :P
Ayrıca bazılarının boyutu büyük olduğu için fotoğrafını çekip ekledim; bazılarınıda taratarak ekledim; aslında çok canlı olmalarına rağmen veri kaybından dolayı daha soluk ve renksiz görünüyorlar.
İnşallah bundan sonra resime tavsiyeleriniz doğrultusunda devam edeceğim.Bende kursa gidiyordum ve fakat bıraktım; ama yinede çok şey öğrendim.Hocam sizde ben ekledikçe değerli yorumlarınız ve bilgilerinizi lütfen esirgemeyin.Hatta diğer konularımada yorum yazarsanız beni çok mesut bahtiyar edersiniz Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım
Sanırım fazla konuştum :P
Çok çok teşekkür ediyorum
Saygılar
Tekrar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları