Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yakınlaştırma ve Uzaklaştırmayı Akıcı Hale Getirme (Zoom)

amadeusoul

🌱Yeni Üye🌱
Selam,
Photoshopta Bir görseli yakınlaştırırken tek tek tıklayarak kademe kademe yakınlaştırıyor. Bunu nasıl akıcı hale getirebilirim? Yani demek istediğim sanki dokunmatik ekranlarda elinizle yakınlaştırırken takılmadan akıcı bir şekilde yakınlaştırma yapmak gibi Önceki sürümde oluyordu bu CS6 da yapamadım gitti. Bunu zoom ayarını nasıl yapabilirim?

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Ekran kartınıza bağlı olarak ,
Photoshopta CS6 Zoom Tool (Z) secin mouse sol tıklayıp basılı kalın
küçültmek istediğinizde Alt tuşuna birlikte basılı kalın

amadeusoul

🌱Yeni Üye🌱
Ekran kartınıza bağlı olarak ,
Photoshopta CS6 Zoom Tool (Z) secin mouse sol tıklayıp basılı kalın
küçültmek istediğinizde Alt tuşuna birlikte basılı kalın
sağol, ben grafik tablet ile çalışmaktayım
Bu çözüm dışında birde mouse sürükledikçe yakınlaştırma (zoom) yapıyor ya işte bunun ayarını merak etmekteyim. cs5'de oluyordu cs6 da olmadı bilgin var mı bu konuda da?

Son düzenleme:

-eliferdem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sol üst kösede photoshop-preferences-general : zoom ayarlarından yapabiliyorsunuz diye biliyorum. :/

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Zoom toolu aldıktan sonra üst kısımdaki ayar bölümünden scrubby zoom kutucuğunu tikleyin.
Bu sizi biraz rahatlatacaktır, mouse tek tıkla sağa sola kaydırıldığında yaklaşma ve uzaklaşma işlemi olacaktır..

Kolay gelsin..

amadeusoul

🌱Yeni Üye🌱
Zoom toolu aldıktan sonra üst kısımdaki ayar bölümünden scrubby zoom kutucuğunu tikleyin.
Bu sizi biraz rahatlatacaktır, mouse tek tıkla sağa sola kaydırıldığında yaklaşma ve uzaklaşma işlemi olacaktır..

Kolay gelsin..
Hah aradığım şey "Scrubby Zoom" demekki çok teşekkür çözüm için.
Anahtar kelimeyi bulunca sorunun sebebini de buldum hemen
Grafik Kartı ile Photoshop anlaşamadığından "Scrubby Zoom" seçeneğini bana sunmamış bu durum ise sanırım OpenGL ile alakalı bir durum olduğu söyleniyor bazı forumlarda. vejdi'nin dediği gibi ekran kartına bağlı bir durum. Scrubby Zoom şuan bu sebeple aktif değil neyseki sorunun sebebini sayende bulmuş oldum Value. Çok teşekkürler

amadeusoul

🌱Yeni Üye🌱
Sorun çözüldü

Sorunu çözdüm arkadaşlar
Ekran kartı sürücüsünü güncelledim, Photoshop direk olarak kartı tanıdı böylece OpenCL ayarını aktif hale getirdim ve Scrubby Zoom özelliği aktif hâle geldi.
Aynı problemi yaşayan arkadaşlar aşağıdaki yolu takip ederek problemi çözebilirler.