Yamanlar Bilişim Logo çalışması ve Kartvizit

Logo Tasarımları - Yamanlar Bilişim Logo çalışması ve Kartvizit Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar; Kendi işletmem için logo ve kartvizit çalışması yaptım. Yardımlarınız ve yorumlarınız benim için çok önemli. Bu logo ve kartviziti bir yıldır zaten kullanmaktayım. Yenilenme sürecinde bunları da ...

osmandincer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

osmandincer

Webmaster / İstanbul

Dosya18

Alt 23-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar;

Kendi işletmem için logo ve kartvizit çalışması yaptım. Yardımlarınız ve yorumlarınız benim için çok önemli. Bu logo ve kartviziti bir yıldır zaten kullanmaktayım. Yenilenme sürecinde bunları da yenileyeyim diyorum.

Tabela, kartvizit, anted, kaşe, cd, klasör kapağı, dosya, el ilanı, zarf, bayrak, not kağıtları, fatura, web sitemiz.... aklınıza ne gelirse her şeyi kurumsal kimlik çalışmasına taşımak istiyorum.

Bu arada bu kurumsallaşmanın temel nedeni de FastFood işine de girdik Fatura tahsilatı da zaman içerisinde eklenmişti. Oto kiralama da başlayacak. Yani daha çok şeye ihtiyacım var.

FastFood için de basılı şeyler yapılacak daha ama ne kullanılır ne yapılır.. Fazla bi fikrim yok.

Fiyat listesi, ıslak mendil, logolu peçeteler, tabak altına konan servisler, dışarıdaki sallanan tabela, yola konan tabela (Bunların bi adı var mı?), gönderilen ürünlerin kapları (hamburger, patates..), ürünlerin kaplandığı kağıtlar..

Bu nedenle yardım, yorum ve fikirler çok önemli.

(Kurumsal kimlik örnekleri toplu bulabilsem neler yapılabilir bilmek istiyorum.. Yani basitçesi daha çok acemiyim.. Çok yolum var.. Öğrenip, güzelce anlayıp kendim yapmak istiyorum. amaç bu)

Resimler:

Logomuz..

Kartvizit..

Fatura Kısmı (Dekont üzerine) Logo..

Antedli Kağıt...

Özellikle bana güzel beğendiğiniz örneklerin linklerini de atabilirsiniz. Yani maksadım özgün bir şey yapmak ama düzgün örneklerle. Ölçülere, şekillere ihtiyacım var. Forumda aradım ama fazla bir şey buldum diyemem..

Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

DJOSMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DJOSMAN

Eğitimci / Denizli

Alt 24-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
logonuzdakı renkler çok boğuyor bence bir renk ayarı gereklı..

Y fontunu amanlar. kısmıyla aynı kullan bnce bır garıp duruyr

dier yandan bilişim derken çok alışılmış bir font

iyi bir ayar verırsenız hoş olacak iiyi çalışşmalar
Bu mesajdan alıntı yap
osmandincer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

osmandincer

Webmaster / İstanbul

Alt 15-12-2009 #3
Açıkçası tek yorumla kalmış olmasına şaşırdım. İnsanlar beğenmez diye düşünüyordum amacım da yorumlanması ve güzelleştirmekti..

Yardım ve fikirlerinizi rica ediyorum

Sayın DJOSMAN teşekkürler. Evet renkler gerçekten sıkıcı. Değiştirmek istememdeki amaç da bu zaten.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 15-12-2009 #4
Arkadaşların bir çoğu sizi rencide etmemek için yazmamış durumunda kalmışlardır. Çünkü heves kırmak çok basit bir durum. Geçen günlerde birkaç kez bakıp, yazmadığım bir konu buydu. Ama çözüm üretmek yerine yerinizde saymanız elbetteki can sıkıcı.

Profesyonel bir yardım alıp, kurumsallaşmanızı bilinçli bir elden ve tasarım uygulamasından geçirmelisiniz. Açıkça konuşmak gerekirse, bu logoyu mahalle fastfood sektörünüde geçerek 3. sınıf köfte ekmek arabasına bile koysanızbu neyahu böyle denir. Kurumsallaşmanızın amacı markalaşmaksa (ki öyle olmak zorundadır), kesinlikle işi bilen bir tasarımcıyla hizmetlerinize uygun çalışmalar yaptırabilirsiniz.

Ortada bir logo yok. Yamanların her harfinide farklı karakterlerde kullansanız bunun logo olduğunu göstermez. Logonun başlıca amaçlarından biri de içinde yamanlar yazmayan bir şekli gördüğünüzde ''aaa bu yamanlar'ın işareti, sembolü, logosu...'' denilebilmesi gerektiğidir..

Bir çabalama içerisinde olduğunuzu anlıyorum ama kurumsal bazda daha neyin ne olduğunu bilmeden '' bir adı vardır değilmi bunların'' şekliyle öğrenmek ve kendinizide geliştirmek istemenizide anlasam, her kişinin nasıl heykeltraş, ressam, karikatürist, tasarımcı olamamasını sizi anlamanızı beklerim.

Çalışmaya direkt olarak geçmektense, sektörler bazında genel bilgi edinmeniz için son derece titiz ve bir okadar da gözlemci bir çalışma içinde olmanız lazım. Kullandığınız fontun karakteristik özelliğinden tutunda, kullanacağınız renklere kadar detaylı bir çalışma olmalı. Çok fazla araştırma uygulama ve gözlemleme mutlaka şart.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
mustafanurettin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustafanurettin

Grafiker / İstanbul

Alt 16-12-2009 #5
Arkadaşların bir çoğu sizi rencide etmemek için yazmamış durumunda kalmışlardır. Çünkü heves kırmak çok basit bir durum. Geçen günlerde birkaç kez bakıp, yazmadığım bir konu buydu. Ama çözüm üretmek yerine yerinizde saymanız elbetteki can sıkıcı.

Profesyonel bir yardım alıp, kurumsallaşmanızı bilinçli bir elden ve tasarım uygulamasından geçirmelisiniz. Açıkça konuşmak gerekirse, bu logoyu mahalle fastfood sektörünüde geçerek 3. sınıf köfte ekmek arabasına bile koysanızbu neyahu böyle denir. Kurumsallaşmanızın amacı markalaşmaksa (ki öyle olmak zorundadır), kesinlikle işi bilen bir tasarımcıyla hizmetlerinize uygun çalışmalar yaptırabilirsiniz.

Ortada bir logo yok. Yamanların her harfinide farklı karakterlerde kullansanız bunun logo olduğunu göstermez. Logonun başlıca amaçlarından biri de içinde yamanlar yazmayan bir şekli gördüğünüzde ''aaa bu yamanlar'ın işareti, sembolü, logosu...'' denilebilmesi gerektiğidir..

Bir çabalama içerisinde olduğunuzu anlıyorum ama kurumsal bazda daha neyin ne olduğunu bilmeden '' bir adı vardır değilmi bunların'' şekliyle öğrenmek ve kendinizide geliştirmek istemenizide anlasam, her kişinin nasıl heykeltraş, ressam, karikatürist, tasarımcı olamamasını sizi anlamanızı beklerim.

Çalışmaya direkt olarak geçmektense, sektörler bazında genel bilgi edinmeniz için son derece titiz ve bir okadar da gözlemci bir çalışma içinde olmanız lazım. Kullandığınız fontun karakteristik özelliğinden tutunda, kullanacağınız renklere kadar detaylı bir çalışma olmalı. Çok fazla araştırma uygulama ve gözlemleme mutlaka şart.

Kolay gelsin.
katılıyorum bende
Bu mesajdan alıntı yap