yansıma efekti

Photoshop - yansıma efekti ...

yansıma efekti
quick isimli Üye şimdilik offline konumundadır

quick

Öğrenci (Grafik) / Kahramanmaraş

yansıma efekti

Alt 10-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar yansıma efekti yapmaya çalışıyorum. örnekte verdiğim gibi bir yasıma değil ama. kırmızı renkle belirttiğim gibi tam bire bir yansıma yapmak istiyorum mümkün müdür? fotoğrafın çapraz görünümünden tam altından yansıma yapmak istiyorum yardımınızı bekliyorum.

yansıma efekti
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Seca2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seca2

Hiç Biri / Edirne

Alt 10-11-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
aynı layerdan bir tane daha kopya oluştur. sonra CTRL+T ile sağ tık yapıp o layer i 180derece aşağı döndür. SOnra layer ayarlarından kopya açıp 180derece döndürdüğün o layer'in opacity sini %50 seviyesine getir.

kolay gelsin yansıma efekti
Bu mesajdan alıntı yap
Imortall isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imortall

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 10-11-2012 #3
Peki şu resmi yansıma olmadan paylaşırmısın kardeşim
Bu mesajdan alıntı yap
ukayrak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ukayrak

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 11-11-2012 #4
maalesef açılı fotolara kolayca yansima vermek imkansiz...
Bu mesajdan alıntı yap
quick isimli Üye şimdilik offline konumundadır

quick

Öğrenci (Grafik) / Kahramanmaraş

Alt 12-11-2012 #5
aynı layerdan bir tane daha kopya oluştur. sonra CTRL+T ile sağ tık yapıp o layer i 180derece aşağı döndür. SOnra layer ayarlarından kopya açıp 180derece döndürdüğün o layer'in opacity sini %50 seviyesine getir.

kolay gelsin yansıma efekti
hocam müsaitseniz bir tane yapıp atabilir misiniz. pek bi sonuç alamadım ben.

Peki şu resmi yansıma olmadan paylaşırmısın kardeşim
google görsellere "png" yaz çıkar orada direk
Bu mesajdan alıntı yap
mecityilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mecityilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 16-11-2012 #6
bu resmin yansıması en fazla 10 saniyeni alır kardeşim. resmin aynısından kopyala 180 derece ters döndür yada direk elinle ctrl+t yap döndür. sonra kopyaladığın yani döndürdüğün layer'ın istersen opacity düşür bu basit bi yöntem ama profosyonel yansıma istiyorsan . kopyaladığın yani döndürdüğün layer'a alt tarafta bulunan add vector mask dersin sonra gradient tool 'u seçersin ve yukardan aşağıya çekersin görüceksin ki yansıman geçişli ve hoş bir şekilde olucaktır. başarılar.
Bu mesajdan alıntı yap
ozgurdk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozgurdk

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2012 #7
bu resmin yansıması en fazla 10 saniyeni alır kardeşim. resmin aynısından kopyala 180 derece ters döndür yada direk elinle ctrl+t yap döndür. sonra kopyaladığın yani döndürdüğün layer'ın istersen opacity düşür bu basit bi yöntem ama profosyonel yansıma istiyorsan . kopyaladığın yani döndürdüğün layer'a alt tarafta bulunan add vector mask dersin sonra gradient tool 'u seçersin ve yukardan aşağıya çekersin görüceksin ki yansıman geçişli ve hoş bir şekilde olucaktır. başarılar.
yansıma efekti ayrıca dostum gradiant tool' dan tolerance seçmeyi unutmasın yansıma efekti:rofl::rofl::rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
yas_yil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yas_yil

Hiç Biri / İstanbul

Dosya19

Tek çaresi bu

Alt 04-12-2012 #8
Arkadaşlar düz tabanlı bir nesne için yansıma nasıl oluru anlatmışlar. Ama senin göstermiş olduğun nesne için yapılacak tek bir şey var o da şeklin yansımasını elinle çizmek:sweating: Ama hiç yoktan kitaplar girintili çıkıntılı değil de kutu misali düz dizilmiş olsaydı iş çok kolaydı. Tıpkı bu videoda olduğu gibi:

Bu mesajdan alıntı yap