Yaptığım Askeri Bina Çalışması.. (Yorum ve Önerileri Bekilyorum)

3D Studio Max - Yaptığım Askeri Bina Çalışması.. (Yorum ve Önerileri Bekilyorum) ...

mss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mss

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar..
yaptığım binanın çalışmalarını paylaşıyorum sizlerle.. daha komutanlara vermedik yani daha çalışmamız devam ediyor. eğer ışık render vs konusunda illaki diyecekleriniz vardır

çünkü bu benim ilk 3dsmax çalışmam daha ilk defa bi çizim yaptım..

o yüzden önerileirinizi falan bekilyorum daha iyi olması adına.

BENİM KENDİMİN Bİ KAÇ RAHATSIZLIĞIMI BELİRTMEK İSTERİM :

Binanın köşeleri falan kırık kırık gözüküyor, acaba neden ? başkalarının yaptığı binalar böyle mis gibi gerçek gibi oluyor.. neden kaynaklanıyor?

çok gerçekçi bi bina olmadı gibi daha gerçekçi olabilmesi için neler yapmam gerkir??

birde bu binayı gerçek hayattaki oturacak arsaya nasıl oturtturabilm? zor bi olay mı?

şimdiden teşekkür edeirm..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

unalmete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

unalmete(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
cok iyi calisma
Bu mesajdan alıntı yap
arizek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arizek(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-10-2009 #3
arkadaşım pek olmamış çalışman..

olmayan nedir, nasıl çözülür diye konuşmaya başlarsak çalışmayı baştan yapmak gerekecek bence..

modelleme çok zayıf kalmış.. sahnedeki herşey birbiri ile orantısız.. hele 3. renderdaki arabaya birşey demeyelim.. sanırım orada unutmuşsun onu..
kaplamalara özen göstermemişsin.. ışıkta olmamış.. sahne ve render da o şekilde..

şimdi hepsine teker teker olmamış yazdım ama beni kesinlikle yanlış anlama.. bence programı öğrenene kadar daha basit objelerden başla.. bardak çiz, masa çiz, koltuk çiz, yavaş yavaş ilerlet kendini.. böyle bi işe girmek için acele etme.. zamanla herşey daha güzel olacaktır zaten..
Bu mesajdan alıntı yap
TİA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TİA

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 26-10-2009 #4
hhahaha araba 1. kattaYaptığım Askeri Bina Çalışması.. (Yorum ve Önerileri Bekilyorum)
Bu mesajdan alıntı yap

mss

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-10-2009 #5
arkadaşım pek olmamış çalışman..

olmayan nedir, nasıl çözülür diye konuşmaya başlarsak çalışmayı baştan yapmak gerekecek bence..

modelleme çok zayıf kalmış.. sahnedeki herşey birbiri ile orantısız.. hele 3. renderdaki arabaya birşey demeyelim.. sanırım orada unutmuşsun onu..
kaplamalara özen göstermemişsin.. ışıkta olmamış.. sahne ve render da o şekilde..

şimdi hepsine teker teker olmamış yazdım ama beni kesinlikle yanlış anlama.. bence programı öğrenene kadar daha basit objelerden başla.. bardak çiz, masa çiz, koltuk çiz, yavaş yavaş ilerlet kendini.. böyle bi işe girmek için acele etme.. zamanla herşey daha güzel olacaktır zaten..
valla dostum yaptıklarımın %100 başarılı olduğunu zaten söylemedim Yaptığım Askeri Bina Çalışması.. (Yorum ve Önerileri Bekilyorum)

beni daha önce hiç görmemişsin sanırm forumda son 1 haftadır..

ben askerdeyim, ve askere gelmeden önce 1-2 hafta çalıştım 3ds max i ve şimdi askere geldim ve askerde de İNŞAAT MÜHENDİSİ olduğum için proje çalışması verdiler ve bana 3d olarak çizip çizemeyeceğimi sordular ki soralarda 3d uzmanı falan değil bu çalışmaları gördüklerinde ağızlarının suyu akacak emin ol..

ama ben eğer askere, vatana millete bir hizmetim olacaksa güzel olsun isterim..

dediğim gibi 2 hafta çalışmıştım ki oda taa 2 ay önce askere gelmeden önce çalışmıştım..

benim sizden ricam olmuş olmamış demeniz değil benim buna ihtiyacım yok ama nasıl düzeltilebilir, nasıl daha düzgün yapabiliriz bu çizimi onu tartışıp biraz daha güzel birşeyler çıkartmak..
yoksa yıllarca bu işi yapanların bile hataları oluyor. benimde zaten baştan sona hatam vardır. biliyorum..

ayrıca yanlış da anlamıyorum ama düzeltilebileceğimiz yapacı güzel eleştirileri bekliyorum...

yoksa olmamış ama neden nasıl bilmedikten sonra bana bir faydası yok..

umarım anlatabildim..
Bu mesajdan alıntı yap

mss

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-10-2009 #6
böyle bi işe girmek için acele etme.. zamanla herşey daha güzel olacaktır zaten..
demişsinde Yaptığım Askeri Bina Çalışması.. (Yorum ve Önerileri Bekilyorum) askerliğini yaptıysan bilirsin yapmadıysan zaten tartışmaya gerek yok, Komutanların YAP! dediğinde ne olursa olsun adın varsa başkaları yapıyorsa sende ya-pa-cak-sın! başka yolu yok, üstlerine itaatsizlikten askerliği uzatmaya gerek yok.. bizde eliminzden geleni yapıyoruz Yaptığım Askeri Bina Çalışması.. (Yorum ve Önerileri Bekilyorum)
Bu mesajdan alıntı yap
baterist83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baterist83

Grafiker / Ankara

Alt 26-10-2009 #7
eleştirilere kulak asma dostum... onlar erkesi kendi düzeylerinde gördüklerinden hemen eleştirmeye başlıyorlar... senin ilk yapman gereken bu sitenin içnde duvar dokuları var onları bul ve kaplamalarına ekle... onun dışında sanırım bu bina senin gösterdiğin gibi arazinin ortasında tek başına dıurmıyordur. arkasına felan bir ağaçlık, orman gibi bir şey ekle. çalışmayı biraz daha toparlar. daha sonra camlara ne kullandın bilmiyorum ama, camları sönük bir aynaya çevir ve render alırken arka planı direk gökyüzü yap. yansımayı otamatik camlara vericektir. birde ön girişe bir yol eklersen hemen hemen tamam olmuş sayılır. iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

mss

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-10-2009 #8
işte aradığım cevap...
baterist83 çok teşekkür ederim dostum, beni anlamana sevindim... hemen yazını derinlemeisne irdeleyip çalışmaya başlıyorum...
Bu mesajdan alıntı yap

mss

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-10-2009 #9
onun dışında sanırım bu bina senin gösterdiğin gibi arazinin ortasında tek başına dıurmıyordur. arkasına felan bir ağaçlık, orman gibi bir şey ekle.
dostum böyle demişsin, evet öyle tabiki ben fotoğraf çekmiştim binanın oturacağı yerin fotolarını.. bunu nasıl oturtabilirm oraya tam olarka kolay mı?
Bu mesajdan alıntı yap

mss

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-10-2009 #10
daha sonra camlara ne kullandın bilmiyorum ama, camları sönük bir aynaya çevir ve render alırken arka planı direk gökyüzü yap. yansımayı otamatik camlara vericektir.
peki bunu nasıl yapacağım...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları