Yaptığım bülteni matbaa basamıyor

QuarkXPress - Yaptığım bülteni matbaa basamıyor Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar 8 sayfalık bir bülten hazırladım. Şimdi sayfay matbaaya götürdüm ben bunu corel olmazsa basamam diyor bir sürü bahane felan yok resimler net çıkmaz bulanıktır. Sen bun ...

vlk4n isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vlk4n

Webmaster / Rize

Alt 22-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar 8 sayfalık bir bülten hazırladım. Şimdi sayfay matbaaya götürdüm ben bunu corel olmazsa basamam diyor bir sürü bahane felan yok resimler net çıkmaz bulanıktır. Sen bun rgb yaptın cmyk yapacaktın benim makine çıkarmıyr vs vs.

Benim istediğim şu quark ile yapılmış bir tasarımı nasıl corele uygun hale dönüştürebilirim yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tuvenan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuvenan

Grafiker / Zonguldak

Alt 22-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle RGB resimleri CMYK yapman şart.

İlla Core lolacak diye bir kaide yok. Quark'la da istediğin baskıyı çok rahat yapabilirsin.
Sen en iyisi PDF yapıp o şekilde gönder...
Bu mesajdan alıntı yap

vlk4n

Webmaster / Rize

Alt 23-07-2010 #3
pdf yaptım gönderdim yalnız benimde bir hatam var şimdi bu 8 sayfa olacak ben hepsini ayrı ayrı tasarladım. Bizim için 35-50 bir kağıt ayarlandı katlandığında 35-25 oluyor yani bir kağıda 2 sayfa , ben tasarımı direk olarak 35-25 ebatından tek tek yaptım. Arkalı önlü olacağı için bu işin içinden çıkamıyorum. Lütfen yardım edin
Bu mesajdan alıntı yap
serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 24-07-2010 #4
sen matbaanı değiştir.. daha sağlam olur Yaptığım bülteni matbaa basamıyor
Bu mesajdan alıntı yap
yavuz_somuncu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yavuz_somuncu

Grafiker / Ankara

Alt 24-07-2010 #5
quark express ile çalışırken matbu baskı olarak yazıların kırık çıkmaması açısından en ideal format tuvenan arkadaşımızın söylediği gibi PDF'tir. Pdf yaparken çıktınızı "Press Quality" olarak ayarlamayı unutmayın.

pdf olarak tek tek sen götür matbaaya, zaten onları corel'de tekrar montajlayacaklardır. sıralamasını onlar kendi baskı tekniklerine göre yaparlar.
Bu mesajdan alıntı yap

vlk4n

Webmaster / Rize

Alt 26-07-2010 #6
adama çıkardım tek tek pdf olarak (Press Quality) olarak. Adam corele alıyor ama görüntü büyülünce ve küçülünce bozuluyor. Açıkçası adam de pek bilmiyor yani Yaptığım bülteni matbaa basamıyor
Bu mesajdan alıntı yap
soravan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soravan

Matbaacı / İstanbul

Alt 26-07-2010 #7
getir biz basarız ayarlarız dostum *****************
Bu mesajdan alıntı yap
Baran35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Baran35

Grafiker / İzmir

Alt 26-07-2010 #8
bana gönderirsen bende uygun bi fiyata baskı yapabilirm.. ********************
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 26-07-2010 #9
makinası basmıyosa e basmasın madem basan bi sürü makine var sonuçta...

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
macgirl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macgirl

Grafiker / Eskişehir

Alt 27-07-2010 #10
pdf olarak kaydedip corele atarsanız baskı kalitesi bayağı düşer. direkt olarak quarktan alınması gerekiyor. geçmişte quark, freehand gibi programlardan çıkış alabiliyorlardı ama artık film firmaları pc ye döndüler ondada sadece corele ayar yapıyorlar o yüzden öyle söylenmiştir. corele kendin çevirip baskıya gönderebilirsin. pdf gönderme baskı kalitesinden memnun olmazsın. ben yakın bir zamanda pdf leri jpg yapıp öyle corele atıp düzenledim. tabi iş kilitesi düştü ama yapacak başka bişey yoktu maalesef iş pdf gelmişti çünkü.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları