yaptığım eticaret arayüzü

Web Tasarımı - yaptığım eticaret arayüzü ...

max1299 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

max1299

Webmaster / İstanbul

Alt 28-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam arkadaşlar burada sık sık yaptığım denemeleri paylaşıyorum umarım rahatsız etmiyorumdur sizin yorumlarınız benim için çok önemli ben yeni web tasarım kursu bitirdim malumunuz sizlere sormak durumunda kalıyorum aşağıda son çalışmam var photoshopla aram pek iyi değildi geliştirdim biraz tabi sizlerden öğrendiklerimle ve yaptığınız yorumları dikkate alarak ve sizlere kazandığım web tasarım sertifikasını almadan bir kaç soru sorup danışma ihtiyacı duyuyorum

1. web tasarımcılar sadece arayüz kodlama mı yapar yoksa photoshopta çizim yapar mı
2.flash banner yada mailing yapmak durumunda kalır mı
3.genellikle bir ajansta çalışmayı düşünüyorum ve her işi ayrı kişiler mi yapıyor bunu bir türlü öğrenemedim yoksa hepsini başından sonuna yapmak gerekir mi

4 bilgilerim aşağıda ve yeterlimi
>> xhtml 1.0 & css 2.1 ileri seviye(tarayıcı uyumluluğu ve standartlara uygun)
>>jquery orta seviye
>> php & mysql admin panelli kurumsal güncelllenebilir site yapabilecel seviyede
>> dreamweaver photoshop ve diğer metin editörleri

sorularıma cevap yazarsanız çok mutlu olurum ve minnettar kalırım

bu da son arayüz çalışmam aslında konuyu açma sebebim bu idi merak ettiğim sorularıda sormuş bulundum

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

huseyinsusulu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

huseyinsusulu

Webmaster / İstanbul

Alt 29-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kabaca anlatmak gerekirse;

profesyonel yerlerde işler parçalara bölünür. tüm bölümler koordineli bir şekilde çalışır.
- tasarımcı çizer arayüzcüye paslar (psd)
- flashçı gerekli animasyonu hazırlar (swf)
- arayüzcü arayüzü kodlar flash, jquery uygulamalar vs varsa hepsini toparlar programcıya paslar (xhtml, css, js)
- programcı server taraflı kodları yazar veritabanı işlemlerini halleder yaptığını arayüze entegre eder (php, asp vs.)
tabi bunlara ekstra direktör, seocu, sosyal medyacı falanda oluyor o tip yerlerde. kısaca herkes uzmanlık alanı neyse onu yapıyor.

mahalle arası ajanslarda webmaster sıfatıyla çalışan arkadaşlar (all in one) her işi yapıyor, çıkan işlerin kaliteside vasatı geçmiyor.

işinde ne kadar iyi isen onunla doğru orantılı değişir maaşın. güzel bir ajansta sadece server taraflı programlama işlerini yüklenip (back end developer) ayda 5000 lira kazanabilirsin. yada her işi yapabilen webmaster olursun 1000 liraya okey dersin.
Bu mesajdan alıntı yap
max1299 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

max1299

Webmaster / İstanbul

Alt 29-05-2012 #3
çok teşekkürler huseyinsusulu
Bu mesajdan alıntı yap
burakkose16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burakkose16(23)

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 29-05-2012 #4
Şunu söylemek gerekirse,

Güzel fikir fakat sol taraftaki yan menunun arka planında bir resim veya daha iyi bir renk olmalı linklerin arkasında ve ürünlerin ayrıntısında fiyatında isminde v.s düz yazı yazmışsın resmen hiç bir tasarım yok bence çok düzenleme yapman gereki fiyata isme v.s arka plan vermelisin.

İyi günler dilerim, İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap