Yaptığım Gazete Sayfası

Corel Draw - Yaptığım Gazete Sayfası ...

Yaptığım Gazete Sayfası
kardinal35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kardinal35

Fotoğrafçı / İzmir

Yaptığım Gazete Sayfası

Alt 26-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yaptığım Gazete Sayfası
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A2(43)

Alt 26-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşım konuyu bi okuyun önce
sizin kasaya buradan erişim sağlayamıyoruz.
http://www.grafikerler.net/imageshac...emek-t132.html
Bu mesajdan alıntı yap
bygrafiker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bygrafiker(32)

Grafiker / Rize

Alt 26-04-2008 #3
bence mizanpaj açısından kötü. Görselliğ ide iyi değil. Madem Spot haberler gireceksin bunu logonun altına değil de sürmanşet alanına en üste giirip otaya logoyu koysan onun altına da normal manşet haberini girmiş olsan daha iyi olur. Ayrıca tam sayfanın ortasında, en önemli yerlerde spot haber olması pek mantıklı değil. spotlar için her zaman kenarları kullanmak daha mantıklıdır. ya üst, ya alt yada sağ sol bu kenarları kullanmak gerekir. bide sayfa çok çiğ gözüküyor. kolay gelsin iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 26-04-2008 #4
evet mizanpaj gerçekten kötü..yaklaşık kaç tane font kulandınız? o gaztenın standart 2-3 font kulanırsınız iyi olur...zaten gazte karışık ve her konunun fontu değişik olunca göz yorucu... harf arası çok boşluk var, satır arası da öyle. Drop shadow çok sırtıyor. yani benim tavsiyem o gazte yeniden baştan yap, Charakter stil oluştur. ve her hangi gazte incele...gazte gaztedır, okuyucular için en önemli ne? Okuması rahat olması, göz yormasın...
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 26-04-2008 #5
... sayfa çok çiğ gözüküyor. kolay gelsin iyi çalışmalar.
Boşluk ve leke değeri dengesizliğinden kaynaklanıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

kardinal35

Fotoğrafçı / İzmir

Alt 26-04-2008 #6
Eleştirileriniz için çok teşekkür ederim. Yaptığım Gazete Sayfası Ben bu işin okulunu veya kitabını okumadım, baştan söyliyim.. Amatörce başladım, hala da amatörce devam ediyorum. Sürmanşet, logonun üstünde olur biliyorum, ama kuralları yıkmak, farklı birşey denemek için bu dizgiyi yaptım.. Karakter aralarının çok olduğunu sizden öğrendim, düzelteceğim. Fazla yazıtipi kullandım, onu da düzelteyim.. Ben bunu corelde hazırladım, açıkçası Charakter Stil oluşturmayı bilmiyorum. Birazdan onu deneyip yapmaya çalışacağım..
Bu mesajdan alıntı yap
redbutterfly isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redbutterfly

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 26-04-2008 #7
çok gözü yoruyo,insan hangi habere bakıcağını şaşırıp almaktan vazgeçerYaptığım Gazete Sayfası biraz daha boşluk lazım,herşey içiçe girmiş,kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
korhanya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korhanya

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 26-04-2008 #8
"Sürmanşet, logonun üstünde olur biliyorum, ama kuralları yıkmak, farklı birşey denemek için bu dizgiyi yaptım.. "

kural yıkmak ha...

kural tanımayan oyun dışı kalır.

bu kuralı da yıkabilir misin?
Bu mesajdan alıntı yap

kardinal35

Fotoğrafçı / İzmir

Alt 26-04-2008 #9
"Sürmanşet, logonun üstünde olur biliyorum, ama kuralları yıkmak, farklı birşey denemek için bu dizgiyi yaptım.. "

kural yıkmak ha...

kural tanımayan oyun dışı kalır.

bu kuralı da yıkabilir misin?
Sen de lafı iyi çekmişsin haaa Yaptığım Gazete SayfasıD
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 26-04-2008 #10
Eleştirileriniz için çok teşekkür ederim. Yaptığım Gazete Sayfası Ben bu işin okulunu veya kitabını okumadım, baştan söyliyim.. Amatörce başladım, hala da amatörce devam ediyorum. Sürmanşet, logonun üstünde olur biliyorum, ama kuralları yıkmak, farklı birşey denemek için bu dizgiyi yaptım.. Karakter aralarının çok olduğunu sizden öğrendim, düzelteceğim. Fazla yazıtipi kullandım, onu da düzelteyim.. Ben bunu corelde hazırladım, açıkçası Charakter Stil oluşturmayı bilmiyorum. Birazdan onu deneyip yapmaya çalışacağım..
herkezın bir başlangıcı var. ama yapmadan önce bir planın olması lazim, al kağıt kalen çiz, bak nasıl olacak, resimler nasıl duracak. burdaki sadece istemek lazim, istemeden taştan su bile çikmaz...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
gazete, sayfası, yaptığım