yaptığım ilk karakalem çalışması sizde bir bakın

Karakalem - yaptığım ilk karakalem çalışması sizde bir bakın ...

güneş gün isimli Üye şimdilik offline konumundadır

güneş gün

Eğitimci / Tokat

Alt 10-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İlk derken ilk defa bu resmi çizmediniz heralde..Daha önce mutlaka denemeleriniz olmuştur..Yüz kısmının yerleştirmesi yeni başlıyan birine göre iyi olmuş ama saçlara ve kıyafete daha fazla özenmelisiniz..Başarılar..
Bu mesajdan alıntı yap

güneş gün

Eğitimci / Tokat

Alt 11-02-2009 #3
İlk derken ilk defa bu resmi çizmediniz heralde..Daha önce mutlaka denemeleriniz olmuştur..Yüz kısmının yerleştirmesi yeni başlıyan birine göre iyi olmuş ama saçlara ve kıyafete daha fazla özenmelisiniz..Başarılar..
teşekkür ederim yorumunuz için ilk derken şöyle lise yıllarında 6 sene önce 2 tane daha potre çizmiştim bu onlarla beraber 3.sü ama yıllar sonra olduğu için öyle yazdım...onun dışında bi çalışmam yok...zaten alanım değil sadece hobi olarak seviyorum resim yapmayı...uzun yıllar görüşmediğim bi arkadaşımla karşılaştık sen resim yapıyordun hani liseydeyken ; yine yapıyor musun deyince ben oturdum kendimi denedim...
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 11-02-2009 #4
orantı probleminiz var. Desenin temel kurallarının arasındadır orantı. Gözü oran olarak aldığımızı varsayarsak bir göz oranı kadr olmalıdır burun acıklıgıda. Bu bayan tam düz durmadığı içinde sol yanak kısmındaki şişkinlik biraz fazla. Burun kısmındada anatomik olarak dikkat ederseniz kemik orta kısmında normalınde bu kadr ince olmadığını sizde algılayacaksınız.
Bu mesajdan alıntı yap

güneş gün

Eğitimci / Tokat

Alt 11-02-2009 #5
orantı probleminiz var. Desenin temel kurallarının arasındadır orantı. Gözü oran olarak aldığımızı varsayarsak bir göz oranı kadr olmalıdır burun acıklıgıda. Bu bayan tam düz durmadığı içinde sol yanak kısmındaki şişkinlik biraz fazla. Burun kısmındada anatomik olarak dikkat ederseniz kemik orta kısmında normalınde bu kadr ince olmadığını sizde algılayacaksınız.
söyledikleriniz için teşekkür ederim o kadar bir bilgim yok resim hakkında ... yanak şişkin duruyor evet ama yanağın birini saç örtmüştü diğerini ise o kadar örtmemişti benim gözümede çarpıyor bu ama çizdiğim resme bağlı kalmak için şişkin duran yanağın üzerine saç ilave etmedim... yorumunuz için teşekkür ederim... dediğim gibi fazla teknik bir bilgim yok.. baktım ve çizdim ...
Bu mesajdan alıntı yap

güneş gün

Eğitimci / Tokat

Alt 18-02-2009 #6
başka ilgilenen yok mu yaptığım ilk karakalem çalışması sizde bir bakın bakın iyi ya da kötü yorumlayın bende durduğum yeri bileyim hem hevesleneyim hemde ilerleyeyim...
Bu mesajdan alıntı yap
darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 19-02-2009 #7
-gölgeleri verirken kalem izlerini ezmeyin. çizgi yoğunlukları ve bastırılma oranları ile gölgeleme vermeyeçalışın.
-boyun ve omuzlarda oranlama sorunları var. boyun çok uzun, omuzlar çok düşük görünüyor.
-elbiseye biraz daha özen gösterin. gölgelendirmeleri eksik kalmış
-saçları yaparken de çizimde kullandığınız gibi daha ince uçlu bir kalem kullanın. biraz uğraştırır ama böylece saçın tel tel olduğu da belli olur ve daha gerçekçi gözükür.
-yüzde, kalem izi ezmekten ve az gölgelendirmeden dolayı 3 boyut algılanmasında sorun var. daha fazla gölgelendirme vererek derinlik hissini yansıtabilirsiniz.
-saçın yüze ve elbise üstüne düşen gölgeleri çizilmemiş.
Bu mesajdan alıntı yap
yasemin özbek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yasemin özbek

Grafiker / Hatay

Alt 19-02-2009 #8
QUOTE=irm.art;374391]orantı probleminiz var. Desenin temel kurallarının arasındadır orantı. Gözü oran olarak aldığımızı varsayarsak bir göz oranı kadr olmalıdır burun acıklıgıda. Bu bayan tam düz durmadığı içinde sol yanak kısmındaki şişkinlik biraz fazla. Burun kısmındada anatomik olarak dikkat ederseniz kemik orta kısmında normalınde bu kadr ince olmadığını sizde algılayacaksınız.[/quote]

kesinlikle ireme katıulıyorm burun kısmında bı problem var

ama ilk çalışma oldgunu göz onunde bulundurur isek gayet basarılı
Bu mesajdan alıntı yap

güneş gün

Eğitimci / Tokat

Alt 19-02-2009 #9
değerli yorumlarınız için teşekkür ederim evet siz söyledikçe bende hatalarımı daha iyi fark ediyorum... yüzde tonlama yapmaya biraz çekiniyorum açıkçası çünkü yüz ifadesini değiştiririm ve oturtamam diye... teni o yüzden açık bırakıyorum... saçların gölgesi evet bunu düşünmemiştim... omuzlara gelice onları hayali çizdim resimde sadece boyun ve baş görünüyordu o yüzden omuzları kendim ilave ettim çünkü öbür türlü tuhafıma gitti ama hatalı çizim olmuş yaptığım ilk karakalem çalışması sizde bir bakın
Bu mesajdan alıntı yap
yenerabca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yenerabca

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 23-02-2009 #10
ilk derken :surprised::surprised:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bakin, bir, calismasi, ilk, karakalem, nasil, sizce, sizde, yaptigim