Yaptığım logodaki beyazlıkları nasıl gideririm?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Yaptığım logodaki beyazlıkları nasıl gideririm? ...

peruwasa12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

peruwasa12(25)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 17-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar mesela burada çizdiğim telefonları siyah bir ortam üzerine koyduğumda etrafında beyazlıklar çıkıyor ve çok çirkin duruyor rengi gri resimde ama başka renkte yapsamda aynısı oluyor photosopta daha çok yeniyim kusura bakmayın, şimdiden teşekkürler Yaptığım logodaki beyazlıkları nasıl gideririm?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

rapbusenur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rapbusenur

Öğrenci (Diğer) / Kocaeli

Alt 17-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eğer ayrı katmanlarda ise beyaz yerleri silip düzeltebilirsiniz. eğer değilse clone stamp tool u kullanabilirsiniz. kendim çizdim demişsiniz. çizgiler ile boyanın olduğu katmanlar ayrı mı, birleşik mi? ona göre de çizgileri silmeden düzeltebilirsiniz.

silme işlemi için marquee tool araçlarını kullanırsanız daha kolay olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

peruwasa12(25)

Alt 18-06-2012 #3
Renctangle menüsünden çizdim yüklediğim styleslerdende renklendirdim kendim çizdim derken bu şekilde yaptım, saydamken hiç belli olmuyorda beyazlıklar sitemin teması biraz siyah ağırlık olduğu için sırıtıyordu silme işlemi yapıcam ama çok piksel piksel silmek bayağ zor yarın tekrar farklı stylerle deniycem inş düzelir, bu arada yardım için teşekkürler Yaptığım logodaki beyazlıkları nasıl gideririm?
Bu mesajdan alıntı yap

peruwasa12(25)

Alt 19-06-2012 #4

Arkadaşlar style alakası yokmuş her türlü etrafında beyazlıklar oluşuyo bunu nasıl halledebilirim yukardaki logoyuda zemine koyunca belli oluyor zaten.
Bu mesajdan alıntı yap
emre_ozturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre_ozturk

Grafiker / İstanbul

Alt 19-06-2012 #5
layerı seçili hale getir seçimi içe at tersini çevir ve sil
Bu mesajdan alıntı yap

peruwasa12(25)

Alt 19-06-2012 #6
layerı seçili hale getir seçimi içe at tersini çevir ve sil
Seçimi içe atma kısmını nasıl yapıyoruz hocam biraz detaylı anlatırsanız çok sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Yontucu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yontucu(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-06-2012 #7
Bu durumlarda en sağlıklı iş pentool kullanmaktır.

Pentool ile 1 milim içeri girerek kesebilirsin. Kestikten sonra ctrl(cmd) + enter yap sonrada ctrl(cmd) + j ile istediğini bir üst layer'a taşıyabilirsin.

__

Seçili alanı içeri sokmak içinde : Yukarıda "SELECT" menüsünden "MODIFY" bölümünde bulunan "CONTRACT" ile halledebilirsin. CONTRACT'ı seçince ufak bi pencerede içeri kaç px giriyim diye soruyor, senin fotoğrafında 1 ile 3 px arası yeterli olucaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

peruwasa12(25)

Alt 19-06-2012 #8
Bu durumlarda en sağlıklı iş pentool kullanmaktır.

Pentool ile 1 milim içeri girerek kesebilirsin. Kestikten sonra ctrl(cmd) + enter yap sonrada ctrl(cmd) + j ile istediğini bir üst layer'a taşıyabilirsin.

__

Seçili alanı içeri sokmak içinde : Yukarıda "SELECT" menüsünden "MODIFY" bölümünde bulunan "CONTRACT" ile halledebilirsin. CONTRACT'ı seçince ufak bi pencerede içeri kaç px giriyim diye soruyor, senin fotoğrafında 1 ile 3 px arası yeterli olucaktır.
Çok sağolun hocam yardım ettiğiniz için Yaptığım logodaki beyazlıkları nasıl gideririm?
Bu mesajdan alıntı yap