Yaptırdığımız dergi kapağı için profesyonel yorumlarınız?

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Yaptırdığımız dergi kapağı için profesyonel yorumlarınız? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaslar kulup dergımızın yenı kapagı ıcın tasarım yaptırdık.Profesyonel yorumlarınız nelerdır.EKsık kısımları bılelım ona gore degısıklıklerı grafıker arkadasa ıletelım.Yorumlarınızı beklıyorum...

tezcalitpoka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tezcalitpoka

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 10-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaslar kulup dergımızın yenı kapagı ıcın tasarım yaptırdık.Profesyonel yorumlarınız nelerdır.EKsık kısımları bılelım ona gore degısıklıklerı grafıker arkadasa ıletelım.Yorumlarınızı beklıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 10-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tavsiyem Foruma Resim Yüklemek konusuna bakmanızdır
Bu mesajdan alıntı yap
parantez_murat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

parantez_murat

Grafiker / İstanbul

bence!!!

Alt 11-04-2009 #3
güzel bir çalışma ama slogan için uygun değil
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 11-04-2009 #4
çalışmanız görünmüyor!

Ayrıca neden eksik kısımlarını bulup grafiker arkadaşımıza tamamlatıcaksınız? Çalıştığınız arkadaşa güvenmiyor musunuz? Güvenmiyorsanız neden çalışıyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap

tezcalitpoka

Alt 11-04-2009 #5
çalışmanız görünmüyor!

Ayrıca neden eksik kısımlarını bulup grafiker arkadaşımıza tamamlatıcaksınız? Çalıştığınız arkadaşa güvenmiyor musunuz? Güvenmiyorsanız neden çalışıyorsunuz?
güvenle bunun ne alakası var.Sonuçta bir iş yapıyoruz uzmanlık alanım olsa ben yapardım yada ,şöle böle olsun derdım.profesyonel bır calısma olmasını ıstıyoruz.Mesela arkadas guzel olmus ancak konuyla alakası yok dedı ,yanı bızım goremeyıpte grafıker arkadasların gorebılecegı kucuk ayrıntılar var.Bilene danışmakta hiçbir zarar olcagını dusunmuyorum.Guvensızlık olsa o kadar parayı zaten vermezdık.

ayrıca anlatımı yapılmıs konuda oldugu gıbı dırect lınk ını resım ekle butonuna basarak lınkı yapıstırdm.resım ekleme de bı yanlıslık yok braz beklemek gerekıyo sanırsam .İlginiz için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 11-04-2009 #6
Çok daha önemli bir soru soruyorum.. Bu çalışmayı yapan arkadaşın haberi varmı acaba çalışmasının burada yayınlandığından?... Forum kurallarında bu kısmı okudunuzmu üye olurken..?
Üyeler Grafikerler.net’e eklemiş oldukları içeriğin ikincil bir yayın hakkını süresiz olarak Grafikerler.net’e devretmiş sayılırlar Grafikerler.net içerikleri istediği süre boyunca yayınlamaya, yeniden yayınlamaya, değiştirmeye veya da silme hakkına sahiptir. Grafikerler.net içeriğin süresiz olarak ve aynı şeklinde yayınlanacağını taahhüt etmez.

Eğer habersizce işi burada paylaşıyorsanız bu öncelikle verilen emeğe saygısızlık, sonrada kişileri zan altında bırakmaktır.. Ben bu işe yanlış yorum yaparsam veya yerden yere vursam siz nasıl savunacaksınız, işi yapan kişi siz değilsiniz ki...
Bu mesajdan alıntı yap

tezcalitpoka

Alt 11-04-2009 #7
Tamam da yapılan iş zaten benim ben yaptırıyorum istediğim yerde yayınlarım .Bunun tasarımı yapan kişiyle bir alakası yok.Onun işi yapmak,benimkide istediğim şekilde kullanmak...
Bu mesajdan alıntı yap
ertekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ertekin

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 11-04-2009 #8
Tamam da yapılan iş zaten benim ben yaptırıyorum istediğim yerde yayınlarım .Bunun tasarımı yapan kişiyle bir alakası yok.Onun işi yapmak,benimkide istediğim şekilde kullanmak...
Aslında pek öyle değil.

Hoş olmayan yanı;
Profesyonelce anlaşarak başkasına yaptırdığınız bir işi getirip burada "olmuş mu" diye sorguluyorsunuz.

Burada yapacağınız sorgulamaya gerek bırakmayacak bir tasarımı gerçekleştirecek olan tasarımcının vermesi gereken fiyatla, verilmiş fikirlerin aktarılmasıyla işi görselliğe dökecek uygulamacının vereceği fiyat arasındaki farkı ödemediğinizin farkında mısınız?

İkincisi, ne tür bir anlaşma yaptığınızı bilemiyorum ama size yapılan çalışmayı yalnızca belirlenmiş, üzerinde anlaşılmış bir mecrada kullanabilirsiniz.

Keşke kendisi ile anlaşsaydınız, çalışmayı gerçekleştiren arkadaş yayınlasaydı ürününü. Kimsenin bir diyeceği olmazdı ve site sayfalarında yüzlerce örneği var.

Verdiklerinizin karşılığını almak istiyorsanız, aldıklarınızın karşılığını veriniz.
Bu mesajdan alıntı yap
ZirZoop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZirZoop

Grafiker / İstanbul

Alt 12-04-2009 #9
Arkadasların dediklerine katılıyorum bu herseyden önce saygisizlik siz burda tsarimcıyı küçümsüyorsunuz ben yaptırıyorum onane veyaz sizene demek istiyorsun, ama unutmaki sen müşteri o yaratıcı hersey onun elinde en en fazla fikir verirsin o yaratır saygı duyulacak kişi ortaya birseyler çıakrandır sende onun emeğine saygı duyup izin alman gerekir....
Bu mesajdan alıntı yap
burweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burweb

Webmaster / Yurtdışı

Alt 13-04-2009 #10
Güvençsizliktir bu resmen ve emeğe suistimal etmektir ..

İş verirken kime iş vereceğinizi önceden belirlemelisiniz..
iş vereceğiniz kişiden örnek bir çok referanslar isteyerek yaptığı işleri göreceksiniz ondan sonra işi teslim edeceksiniz..

burada ben şunu derim her ne kadar beğenmemiş dahi olsam bu çalışmayı çok beğendim derim çünkü biri burada emek sarf ediyor ve siz bunu sanal ortamda resmi değil kişiyi sınamaya tabi tutuyorsunuz..

benim müşterim olsanız siz tasarımı tamamlar gösterir sonrada yırtar atarım teslim etmem..

Lütfen biraz emek sarf edene saygı...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları