yardım lütfen dreamweaver hakkında

Web Tasarımı - yardım lütfen dreamweaver hakkında Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar merhaba ben sizden bişey öğrenmek istiyorum ama lütfen yardım edin..ben dreamweaverda layout ile kabataslak bir sayfa oluşturuyorum daha sonra sayfaya dönüp link buton vs yani daha doğrusu,1 ...

Alt 19-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar merhaba

ben sizden bişey öğrenmek istiyorum ama lütfen yardım edin..ben dreamweaverda layout ile kabataslak bir sayfa oluşturuyorum daha sonra sayfaya dönüp link buton vs yani daha doğrusu,1 tane sayfa yapıyorum üst başlık kısmı sol menü kısmı ve sağ kısmı değişmeyecek sabit kalacak bir tek her butona(anasayfa,hakkımızda,resimler vs) tıklandığında orta daki içerik kısmı değişecek ben bunu nasıl kaydetmeliyim aklım karıştı diğerleri ok ama şu kaydedip sayfalamayı yapamıyorum,biri diyorki bu birtek sayfayı index.html olarak kaydet sonra farklı kaydet yap4-5 defa diyor, bir diğeri diyor ki template yap, diğeri diyor ki template kullanma include kullan?????

ya inanın acilen yardım bekliyorum ne olur diğer kısımları kısmen yapıyorum ama kaydedip çoğaltamadığım için ilerleyemiyorum kalakaldım neolur yardım
herkese şimdiden teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ilavus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ilavus

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 19-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Umarım yanlış anlamamışımdır sorunu,sanırım web tasarımına ve web editörlerine yeni başlıyorsun? öyle ise web tasarım programlarına biraz hakim olabilmek,mantığı anlamak için daha basit editör öneririm,frontpage mesela.Direkt dreamweaver da biraz yorulursun...

Bahsettiğin "frame li" sayfa...
Baştan başlarsak,yeni sayfa oluşturacağında programın içinde bulunan boş "page templates" den dilediğin frame liyi seçersin,senin bahsettiğin 3 frame li bir sayfa;üstte "banner" frame i,solda menünün bulunacağı "contents" frame i,ve ortada "main" sayfan olan linklere tıkladıkça değişecek frame in...Soldaki menunun bulunduğu framde link vereceğin buton yazı her ne ise link verirken "target" ı "main" olarak atarsan oradaki her link ortadaki "main page" de açılır,dolayısıyla üstteki bannerin olduğu ve ya soldaki menünün olduğu sayfalar sabit kalır...

Bunu kaydet deyince direkt 4 sayfa kaydeder,işte üsttekine "top.html" soldakine "sol.html" ortadakine "main.html" isim verdiğini farzedelim,bu üçünü ve bunları toplamak için de bir "index.html" sırsıyla kaydedilir.Her biri kaydolurken de sana isim vermen için kayıt penceresi çıkar...

inşaallah yardımcı olur.
muvaffakiyetler yardım lütfen dreamweaver hakkında
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 20-10-2007 #3
ya çok teşekkür ederim öncelikle ilgin alakan için..doğru tam hakim değilim yaklaşık 1, 1,5 aylık bir web tasarım eğitimim oldu kursta ve kurs bittğinde maalesef ki henüz tam anlamıyla bir web sitesi yapamamıştık bile,template,include derken aklım karıştı her nekadar ben derdimi tam manasıyla anlatamasamda tam olarak anlamışsınız hemen deneyeceğim söylediğiniz şekilde çok teşekkür ederim ağzınıza sağlık
semra tekin
Bu mesajdan alıntı yap
ilavus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ilavus

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 21-10-2007 #4
.... çok teşekkür ederim ağzınıza sağlık...
Her ne kadar yoğunlukla parmaklarım çalışıp,ağzımla bir alakası olmasa da...
rica ederim :>
Bu mesajdan alıntı yap

haklısınız:)

Alt 21-10-2007 #5
Her ne kadar yoğunlukla parmaklarım çalışıp,ağzımla bir alakası olmasa da...
rica ederim :>
aslında uzun lafın kısası emeğinize,parmaklarınıza ve düşünüp yorum yapan zekanıza sağlık demek istemiştim,sanırım bir anlatım bozukluğu oldu ama neyse artıkyardım lütfen dreamweaver hakkında
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
yard305m, l252tfen, dreamweaver, hakk305nda