yardım edebilirminiz ?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - yardım edebilirminiz ? Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar bi konuda sizin yardımınıza ihtiyacım var aşağıdaki resimde logonun üstünde ışık görüyorsunuz acaba nasıl yapılıyor ? videolu anlatım linki olabilir yada o efektin adı nedir buda olabilir ...

yardım edebilirminiz ?
BlueByte isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BlueByte

Grafiker / Antalya

yardım edebilirminiz ?

Alt 22-07-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar bi konuda sizin yardımınıza ihtiyacım var aşağıdaki resimde logonun üstünde ışık görüyorsunuz acaba nasıl yapılıyor ? videolu anlatım linki olabilir yada o efektin adı nedir buda olabilir gerisini arayıp bulmaya çalışırım

yardım edebilirminiz ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

roberta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

roberta(24)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 23-07-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Daha bilgili arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilir tabi ama ben de bildiğim kadarıyla yardımcı olayım dedim. Logonun üstünde ki ışık huzmesi: önce şekli pen tool ile çizmiştir. Sonra o şeklin içini beyazla boyamıştır. Üst kısmı da silgi aracıyla yumuşak bir fırçayla opactiy değerini azaltıp silmiştir. Spirale benzeyen beyaz çizgiyi çizip bevel emboss menüsünden screen i seçip hafif bir ışık olmasını sağlayıp sonra normal olan layer ayarını color dodge yapmıştır. Beyaz noktaları başka bir resimden alıp layer ayarınıda color dodge yapmıştır. Ya da bir fırça (brush) veya kalemle beyaz noktalar yapıp color dodge yapmıştır.
Bu mesajdan alıntı yap