[Yardım] Flash'ta Butonla Lamba Yakıp Söndürmek

Flash - [Yardım] Flash'ta Butonla Lamba Yakıp Söndürmek Sponsorlu Bağlantılar Öncelikle selamlar Grafikerler.net ailesi. Hoca bize ödev verdi flashla ilgili. Çalışmada 2 tane buton ve bir tane de lamba olacak. Birisinden açıp birisinden kapatakcakmışız. Ben bir çok şekilde ...

Halil ibo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Halil ibo

Öğrenci (Diğer) / Manisa

Dosya23

Alt 22-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle selamlar Grafikerler.net ailesi. Hoca bize ödev verdi flashla ilgili. Çalışmada 2 tane buton ve bir tane de lamba olacak. Birisinden açıp birisinden kapatakcakmışız. Ben bir çok şekilde denedim ama beceremedim. Lütfen yardım eder misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tsliii isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tsliii

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Aleykümselam, kardeş action 3 mü yoksa 2 mi? 3 se eğer önce 2 tane buton oluştur. bir açmak biri kapak için, sonra butonlara isim ver mesela açmak için olan butona ac_mc kapamak için olana kapat_mc de ve animayona da anim_mc de movieclip yap, sonra moviclibe girip içindeki ilk frameye kapalı halini 2. farameye açık halini yapıp 2 sinede actionsdan stop komutu ver, sonrada ana sahneye dönüp frame tıklayıp şu kodları yaz,
ac_mc.addEventListener(MouseEvent.CLİK, basla);
function basla(e:MouseEvent){
anim_mc.gotoAndStop(2);
}
dedikten sonra artık aç butonuna bastığında ışığın açık hali olan 2. frameye gider, aynı kodu altına bidaha yaz ve ac_mc yerine kapa_mc deyip sonunda gideceği yerede 1 yazarsan sorun hallolmuş olur İnşallah [Yardım] Flash'ta Butonla Lamba Yakıp Söndürmek kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
flashta, lamba yakıp, söndürmek