yardım Flashta resmi aşağıdan yukarı getirmek

Flash - yardım Flashta resmi aşağıdan yukarı getirmek ...

saht_matem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

saht_matem

Öğrenci (Diğer) / Giresun

Alt 10-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Flashta resmi aşağıdan yukarı getirmek istiyorum ama bi türlü olmuyor nasıl yapacağım acaba. birde yazıların kaymasını istiyorum ama o da olmadı..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yoneysel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoneysel

Webmaster / Ordu

Flas Kolay bir programdır

Alt 10-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Flash Action kısmı haricinde çok basit bir programdır.Mantığını ve bi kaç bilgiyi öğrenmeniz yeterli.Hareket sağlanacak her nesne önce convert edilir.Bu işlem için nesne seçilip F8 tuşuna basın genelde Movie Clip'i seçerseniz daha iyi olur.Ardından diyelim 50 kareye gelin orda F6 ya basın.Flashta şu mantık vardır.Örneğin çizgi filmde 20 saniye ye atıyorum 20 kare düşer ama flashta başlangıç bitiş ve süre vardır.50 karede ana frame oluşturduktan sonra nesnenizi biticeği konuma getirin yani aşağı veya yukarı.Ardından başlangıç ve bitiş anakarelerini arasında sağ tıklayıp Create Motion Tween i seçin bu kadar.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
flash