yardım lütfennn

Fotoğrafçılık - yardım lütfennn ...

yardım lütfennn
qarcia16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

qarcia16

Öğrenci (Grafik) / Bursa

yardım lütfennn

Alt 22-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben matbaa ojkuyorum yani matbaanın baskı öncesi dalı , 2 sene boyunca grafik ve photoshop derleri aldık ve şimdi staj yapıcam acaba staj yapmak için fotoğrafçı uygun mudur ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 23-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar ben matbaa ojkuyorum yani matbaanın baskı öncesi dalı , 2 sene boyunca grafik ve photoshop derleri aldık ve şimdi staj yapıcam acaba staj yapmak için fotoğrafçı uygun mudur ?
Hangi yönde kariyer yapmak istediğinize bağlı bu biraz. Benim tavsiyem orta ölçekli bir matbaada staj yapmanız yönünde olur çünkü hem okuduğunuz okulla ilgili teorik bilgileri pratikte görme fırsatınız olur hem de matbaaya gelecek farklı işler (broşür, kartvizit, afiş, katalog v.) gerçek anlamda tecrübe kazanmanıza yardımcı olur.
Bu mesajdan alıntı yap
qarcia16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

qarcia16

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 23-09-2011 #3
Hangi yönde kariyer yapmak istediğinize bağlı bu biraz. Benim tavsiyem orta ölçekli bir matbaada staj yapmanız yönünde olur çünkü hem okuduğunuz okulla ilgili teorik bilgileri pratikte görme fırsatınız olur hem de matbaaya gelecek farklı işler (broşür, kartvizit, afiş, katalog v.) gerçek anlamda tecrübe kazanmanıza yardımcı olur.
ben daha çok matbaanın grafik-tasarım tarafında olmak istiyorum. fotoğrafçılığada ilgim var ve photoshopada elim yatkın.. aslın üniversitede fotoğrafçılık okumakta istiyorum. benim sorduğum soru asıl şöyleydi'' acaba benim okuduğum meslek için fotoğrafçıda staj yapılabilir mi tereddütde kaldım çünkü ?
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 23-09-2011 #4
ben daha çok matbaanın grafik-tasarım tarafında olmak istiyorum. fotoğrafçılığada ilgim var ve photoshopada elim yatkın.. aslın üniversitede fotoğrafçılık okumakta istiyorum. benim sorduğum soru asıl şöyleydi'' acaba benim okuduğum meslek için fotoğrafçıda staj yapılabilir mi tereddütde kaldım çünkü ?
1- Matbaanın grafik bölümünde mi olmak istiyorsunuz?
2- Fotoğrafçı mı olmak istiyorsunuz?

Öncelikle; Şu anda okuduğunuz okul ile ilgili olarak fotoğrafçıda staj yapmanız teorik bilgileriniz açısından pek faydalı olmayabilir ama photoshopta rotüş vs. işlemleri yapmanız açısından size faydası olacağı kesin yani eğitiminize pek katkı sağlamaz ama program bilginize faydası olur. Matbaa okuyorsunuz sizin baskı, kalıp/film pozlanması, tram, kağıt ebatları, kesim payı vs. vs. bir çok teknik bilgiyi yerinde görerek öğrenmeniz ileride yapacağınız tasarımlarınızın daha sağlıklı ve uygulanabilir olması anlamına gelmektedir. Bu bilgilerle donandığınız takdirde ve üniversite eğitiminizi de bu yönde yaptığınız takdirde bir ajansta daha avantajlı olarak çalışmanız mümkündür.
Bu mesajdan alıntı yap