Yardım: Movie clip e swf eklemek...

Flash - Yardım: Movie clip e swf eklemek... ...

bukowskii isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bukowskii

Eğitimci / İzmir

Alt 26-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Daha önce bununla alaklı bir konu açılmış fakat oradan verilen biligilerle istediğimi yapamadım bir türlü. Öncelikle flash konusunda yeniyim. Bilgi olarak da sadece meb in uzaktan derslerini aldım. Temel dersleri yani. Şimdilik hazır flashları kendime uyarlayarak bir site tasarlamaya çalışıyorum. Elimde içeriğini istediğim gibi düzenleyebildiğim flashlar var. Fakat bu flashlar movie clip halinde değil.Çalışmalar ana sahne üzerinde. Ve ben bunları düzenledikten sonra kendi sayfama kopyaladığım zaman kaymalar meydana geliyor. Ve her kopyalamada farklı sorunlar çıkıyor. İstediğim şeyse bu düzenlediğim flashı önce bir movie clip içine yerleştirmek ve kütüphaneler aracılığıyla bunları kendi sayfamda rahat bir şekilde kullanmak. Yardım alabilirsem çok sevinirim. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Yazmayı unuttum flash 8 kullanıyorum. Buna göre yardımcı olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 11-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sayfalarınızı movie clip yaparsanız, istediğiniz yere istediğiniz şekilde sağlıklı yerleştirebilirsiniz.

Burada daha önce bahsetmiştik. O konuya bir gözatabilirsiniz. Yardım: Movie clip e swf eklemek...
Bu mesajdan alıntı yap
bukowskii isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bukowskii

Eğitimci / İzmir

Alt 11-07-2010 #3
D3niz hanım,
Bu sorun için google'da bir arama yaptığım da sizin beni yönlendirmek istediğiniz sayfa çıkmıştı karşıma. Baktım ki, herkes karınca kararınca yardım ediyor, dedim ki, benimki daha basit ve o sayfadaki sorundan biraz daha bağımsız -zira oradan hiçbir şey anlamıyorum- belki bana yardımcı olur ümidiyle soruyu sordum. Amma ve lakin pek ipleyen olmayınca -ki benim de bir boğa burcu olduğum düşünülürse- işi kendi çabalarımla çözdüm. Belki bunun için Dreamweaver ve Fireworks öğrenmek zorunda kaldım ama olsun..
Gecekmeli de olsa ilginiz için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz yanıttan sizin bir terazi olduğunuz düşünülebilir yine de.
Sevgilerimle.
Bu mesajdan alıntı yap
d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 11-07-2010 #4
D3niz hanım,
Bu sorun için google'da bir arama yaptığım da sizin beni yönlendirmek istediğiniz sayfa çıkmıştı karşıma. Baktım ki, herkes karınca kararınca yardım ediyor, dedim ki, benimki daha basit ve o sayfadaki sorundan biraz daha bağımsız -zira oradan hiçbir şey anlamıyorum- belki bana yardımcı olur ümidiyle soruyu sordum. Amma ve lakin pek ipleyen olmayınca -ki benim de bir boğa burcu olduğum düşünülürse- işi kendi çabalarımla çözdüm. Belki bunun için Dreamweaver ve Fireworks öğrenmek zorunda kaldım ama olsun..
Gecekmeli de olsa ilginiz için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz yanıttan sizin bir terazi olduğunuz düşünülebilir yine de.
Sevgilerimle.
:smile: Sevindim yapmanıza. Kolay gelsin. :wink:
Bu mesajdan alıntı yap