YARDIM PDF dosyasini FREEHAND'de nasil acabilirim ?

Freehand - YARDIM PDF dosyasini FREEHAND'de nasil acabilirim ? ...

Grafoza isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafoza(36)

Grafiker / Antalya

Alt 09-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaslar pdf dosyasini freehand'e gondermek isitiyorum bana bir yol gosterirmisiniz ? asil amacim daha hizli calistigim quark ile yaptigim sayfa tasarimini freehand'e gondermek
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 09-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
pdf dosya freehande açılması için freehande İmport deminiz lazım... yok sa pdf içince bilgileri copy alıp freehand programı içince past yapacaksınız... ya da pdf dosya açıp save as dersiniz Tiff'e çeverip öyle açarsınız....

iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 10-06-2008 #3
yada;

pdf belgesini illustratorda açarsınız, ordan illustrator 8 olarak kaydedersiniz, freehand den open diyerek açarsınız...

saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap
LuNaTiC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LuNaTiC(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-06-2008 #4
Çoğu program başka programlardan gelen pdf leri kabul ediyor ama bizim emektar freehand bu konuda aksi bir ihtiyar gibi. Freehande gelmeyen çalışmayı önce illustratore yada corele çağırın daha sonra oradan export yapın. Ne yazıkki freehand bu konuda sorunlu.
Bu mesajdan alıntı yap

Grafoza(36)

Grafiker / Antalya

Alt 10-06-2008 #5
peki dediginiz yontemleri kullanirsam cozunurlukte problem yasarmiyim, baskiya giderken sorun yaratmaz degil mi ? tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
LuNaTiC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LuNaTiC(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-06-2008 #6
Pdf vermenin sebebi zaten kaliteyi düşürmeden paket yapıp baskıya vermek. Program içindeki ayarları kullanarak çözünürlüğün düşmemesini sağlayabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Grafoza(36)

Grafiker / Antalya

Alt 10-06-2008 #7
peki arkadaslar quarktan pdf'ye cevirdigim dosya ile freehand'de yapilan sayfa tasarimi arasinda goruntu kalitesi anlaminda fark olur mu sizce ? hangisini tavsiye edersiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

Grafoza(36)

Grafiker / Antalya

Alt 10-06-2008 #8
tabi asil kastettigim baski sonrasi kalite
Bu mesajdan alıntı yap
bilalduran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilalduran

Eğitimci / Adana

Pdf Dosyasını açmak

Alt 29-11-2008 #9
Değerli arkadaşlarım,ben de pdf yi freehand de açamayan bahtsızlardanım.Open diyerek pdf dosyasını çağırıyorum alıyor ama karşımda bembeyaz bir sayfa.Dosyanın ismi doğru,fakat görüntü yok.Pdf dosyam 3600 dpi.300 dpi ye de düşürdüm yine fayda etmedi.Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlardan rica ediyorum.Okulum için bir dergi hazırlamaya çalıştım 60 sayfa hepside pdf.Corelde de denedim açmayı orda da dosya bozuk uyarısı aldım.Lütfen arkadaşlar beni bu sıkıntılı durumdan kurtaracak bilgi ve deneyime sahipseniz Allah rızası için "iletişim bilgisi forum kurallarımıza aykırı" adresine e-mail yazın.Saygılar Türkçe Öğretmeni Bilal DURAN.
Bu mesajdan alıntı yap
didem_karaci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

didem_karaci

Grafiker / İstanbul

Alt 23-12-2008 #10
sızın yerınızde olsam bırde photoshopu denerdım..

photoshopa pdf dosyasını atar sayfaları tek tek tıf dosyasına cevırır,sonrasında photoshop bılmeseydım freehand e tıf dosyalarını ceker oyle kullanırdım ama freehand uzerınde degısıklık yapamayacagınızıda belırmek ısterım.. sadece montajlama ıslemı yapabılırsınız..yanı baskıya hazırlama..

UMARIM YARDIMCI OLABILMISIMDIR..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
acabilirim, dosyasini, freehandde, nasil, pdf, yardim