Yardım

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Yardım ...

Yardım
habipceran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

habipceran

Hiç Biri / İstanbul

Yardım

Alt 23-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Freehand MX te bir dosyam artık açılmıyor. Şöyle bir mesaj veriyor: "Could not complete your request because an unknown command was encountered"
Bu dosya ölmüş müdür ? Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dioxyd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dioxyd

Grafiker / Muğla

Alt 02-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba, araştırdığım ve tecrübe ettiğim kadarıyla Freehand dosyalarının hata vermesinin en büyük nedenlerinin başında font sorunu geliyor. Fonttan kaynaklı olabilir dosyanın acılmamasının nedeni. Başka bir bilgisayarda ve ya Fireworks'te ya da açabileceğini düşündüğünüz başka bir programda deneyin. Şayet şansınıza açılırsa font dosyasını tamamen kaldrıp farklı isimle kaydedin. Bir de daha sonraki freehand uygulamalarınız için de haddim olmayarak bir tavsiyede bulunmak isterim; freehand dosyasında font kullanacaksam önce fontsuz kaydederim. font kullanımı daha sonra yapıp yine farklı isimle kaydederim. Hata verdiğinde içerisinde yazı bulunmayan dosyayı açtığımda herhangi bir hata ile karşılaşmam.
Umarım sorununuzun çözümünü içeriyordur cevabım. İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

dioxyd

Grafiker / Muğla

Alt 02-02-2011 #3
Merhaba, araştırdığım ve tecrübe ettiğim kadarıyla Freehand dosyalarının hata vermesinin en büyük nedenlerinin başında font sorunu geliyor. Fonttan kaynaklı olabilir dosyanın acılmamasının nedeni. Başka bir bilgisayarda ve ya Fireworks'te ya da açabileceğini düşündüğünüz başka bir programda deneyin. Şayet şansınıza açılırsa font dosyasını tamamen kaldrıp farklı isimle kaydedin. Bir de daha sonraki freehand uygulamalarınız için de haddim olmayarak bir tavsiyede bulunmak isterim; freehand dosyasında font kullanacaksam önce fontsuz kaydederim. font kullanımı daha sonra yapıp yine farklı isimle kaydederim. Hata verdiğinde içerisinde yazı bulunmayan dosyayı açtığımda herhangi bir hata ile karşılaşmam.
Umarım sorununuzun çözümünü içeriyordur cevabım. İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
habipceran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

habipceran

Hiç Biri / İstanbul

Teşekkürler!

Alt 02-02-2011 #4
Her ne kadar bu sorunun hükmü geçmiş olsa da, zaman ayırıp cevap yazdığınız için gerçekten teşekkürler. Yine de tavsiyenizi uygulayacağım. Bu sitede de yeniyim. Başka ne yapılıyor bilmiyorum. Tekrar teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

dioxyd

Grafiker / Muğla

Alt 03-02-2011 #5
ben teşekkür ederim cevabımı dikkate alıp teşekkür ettiğiniz için^^, sorununuzu yeni gördüğüm için yanıt geç oldu sanırım. kusura bakmayın. iyi çalışmalar Yardım
Bu mesajdan alıntı yap