Yardım

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Yardım Sponsorlu Bağlantılar Corel draw x5 kullanmaktayım ve şu anda bir sorun la uğraşıyorum program yeni işler yaparken cok guzel calışıyor ama eski işleri acmaya kalktıgında 4 saatte bir dosya actı ...

Yardım
semsx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

semsx

Grafiker / İstanbul

Yardım

Alt 28-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corel draw x5 kullanmaktayım ve şu anda bir sorun la uğraşıyorum program yeni işler yaparken cok guzel calışıyor ama eski işleri acmaya kalktıgında 4 saatte bir dosya actı bunun nedeniş hakkında bilgis i olana varmı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

selimbabat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 29-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
style'ler kardeşim. style'lerden kurtulman lazım. Aynı sorunu bnde yaşadım. Kaydederken falan da kasıntı. Bu konu ile ilgili arama yap bulursun. Corel draw style'lerden kurtulma die arat. Ben uğraşıp yapmadım. Eski dosyalardan birşey alıp yeni bişey yapacağın zaman corel olarak alma yeni dosyaya style'ler de gelir. Pdf olarak kaydedip Corel'e çek o zaman gelmiyo kolay gelsin. Bir dosyada style olup olmadığını öğrenmek istiyorsan Window-dockers-color styles'e tıkla açılan menüde projenin üzerine çift tıkla alta doğru stle'ler açılır işte bu yüzlerce style'den dolayı kasıyor kardeşim kolay gelsin, selametle...
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 29-06-2012 #3
selimbabat'ın da söylediği gibi sorunun büyük bir kısmı Renk stillerinden (color style) kaynaklanıyor. Renk stillerinde kurtulmak için bir çok yöntem var fakat CorelDRAW X6 kullanırsanız renk stillerine bağlı olan yavaşlamalar ya da sorunların tamamen giderildiğini göreceksiniz. CorelDRAW X6 renk stilleri modülü sıfırdan yazıldı ve pek çok özellik eklendi.

Yavaşlamanın sebeplerinden biri de çok sayıda view, graphic and text styles ya da dosyaya kaydedilmiş fakat sizin göremediğiniz Symbol Objects (sembol nesneleri) olabilir. Bunları da kendi panellerinden bakıp temizlemek gerekebilir.
Bu mesajdan alıntı yap