Yardım!

Temel Tasarım İlkeleri - Yardım! Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba ben bir tiyatro oyuncusuyum.Daha önce kısa bir dönem photoshop dersleri aldım afiş,broşür,kartvizit gibi çalışmalarım oldu ama grafiker olmadığım için bazı şeyleri yaparken tıkanıyorum. Oyunda kullanmak üzere ...

Yardım!
SeviMehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SeviMehmet

Hiç Biri / İstanbul

Yardım!

Alt 19-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba ben bir tiyatro oyuncusuyum.Daha önce kısa bir dönem photoshop dersleri aldım afiş,broşür,kartvizit gibi çalışmalarım oldu ama grafiker olmadığım için bazı şeyleri yaparken tıkanıyorum. Oyunda kullanmak üzere 4 metreye 2 metre ölçülerinde bir fona ihtiyacımız var. Öncelikle böyle büyük bir şey çalışmadığım için nasıl yapacağımı bilmiyorum. Oyunumuz gıdaları,sağlıksız beslenmeyi anlatan bir oyun. Adı yapay yaşama gezegeni. bir gezegeni anlattığımız için uzayla ilgili bazı fotoğraflar kullanabiliriz diye düşündük ama yinede net değiliz. Öncelikle çalışma sayfasını açarken ölçü olarak ne seçmeliyim (pixel,mm,cm v.s.) ve boyutları seçtiğim ölçü birimlerine göre nasıl vermeliyim? Bu konuda destek olabilirseniz çok sevinirim, teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 20-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba,

* Baskı yapacak ebadınızı isteğinize göre büyüklükte açın. (M, Cm, Mm...)
* Çözünürlük kısmı baskı aşamasında önemli fakat şunu unutmayın: '' Baskı alanınız büyütüldükçe Dpi (çözünürlük) küçülür, Baskı alanınız küçüldükçe iyi bir sonuç almak için çözünürlük (dpi) büyütülür.

Misal 50cm x 70cm işinize 300 Dpi çözünürlük idealdir.

Baskı yapmak istediğiniz alana ise (400cm x 200cm) çözünürlük 60 Dpi bile yeterli gelmektedir.
Bu mesajdan alıntı yap
SeviMehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SeviMehmet

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-09-2012 #3
Teşekkür ederim yardımınız için.
Bu mesajdan alıntı yap