YARDIM:Tasarım ve Baskı

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - YARDIM:Tasarım ve Baskı Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar, Arkadaşlar ilçemizdeki siyasi bir partiye seçim çalışması için 60cmX21cm ebatlarında 5 kııvrımlı (beş katlanır)çok fotoğraflı bir broşür hazırlayacağım.(Corel'de) 1- Bu tasarımı e-mail yolu ile ofset matbaya gönderirken ...

engin17tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

engin17tr(43)

Hiç Biri / Çanakkale

Alt 09-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,
Arkadaşlar ilçemizdeki siyasi bir partiye seçim çalışması için 60cmX21cm ebatlarında 5 kııvrımlı (beş katlanır)çok fotoğraflı bir broşür hazırlayacağım.(Corel'de)
1- Bu tasarımı e-mail yolu ile ofset matbaya gönderirken boyutta fazlalık olmaması açısından (megabaytı küçük tutmak için) nelere dikkat etmeliyim?
2- Fotoğrafların hepsini "effect/powerclips/place insideContainer" yapmalımıyım? yaparsam avantajı ne olur?
3- İstanbul ,izmir, Bursa illerindeki hızlı çalışan referans verebileceğiniz ofset matbaa isimleri-adesleri nereleridir?
4- Bahsettiğim ölçülerdeki broşür için ideal kağıt gramajı nekadar olmalıdır?
5- E-mail yolu ile tasarımı matbaaya gönderirken ideal çözünürlük kaç olmalıdır?
6- Mattabaa ya CDR uzantılımı göndermeliyim?

Yardımlarınızı bekliyor,iyi çalışmalr diliyorum.
"referens matbaa isimleri reklama girmemesi açısından cevaplarınızı özel mesaj olarak gönderirseniz sevinirim."
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 09-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1- Yapabileceğin tek şey resim kalitelerinden ödün vermen
2- Hiçbir avantaj sağlamaz. o sadece resimlerini her hangi bir vektör içine yerleştirmen için bir özellik o kadar
3-4- Corelle alakasız sorular
5-6- Bana sorarsan metinleri convertleyip cdr at
300 dpi cmyk tiff de atabilirsin... kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
engin17tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

engin17tr(43)

Hiç Biri / Çanakkale

Alt 10-02-2009 #3
Teşekkür ederim Hasan..
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
baski, yardimtasarim