Yardımcı Olan olursa Sevinirim

Corel Draw - Yardımcı Olan olursa Sevinirim ...

protes_to isimli Üye şimdilik offline konumundadır

protes_to

Grafiker / İstanbul

Alt 18-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle sunu belirteyim 15 senelik bir şirketteyim. Windows 3.1 kullanıldıgını bılırım yanı bılgısayarımda benden once yapılmıs corel4 corel5 corel 6 da yapılıp kaydetılmıs işler var ben şuan corel 9 kullanıyorum sebebıde corel9 dan yukarı versıonlar corel4 gıbı eskı ıslerı actıgında fontları bozuyor turkce karakterlerı bozuyor benı lutfen bu corel 9 dan kurtarın ben her ısı actıgımda fontları duzeltmem gerekıyor oda baya zahmetlı oluyor cunku ıslerdekı butun yazılar aynı font degıl hepsını tutayım bırden degıstıreyım anlayacagınız bu konu yıllardır mesgul edıyor arastırma yaptım ama hıc kımseden olumlu bır cevap alamadım inş. burada istediğim yanıtı alırım şimdiden teşekkür ederim. daha acıklayıcı yazayım belkı tam anlatamamıs olabılrım atıyorum x3 de eskı versıonda actıgım bır ısın fontu swizerland i,ş, gibi harfleri kutucuk halınde gosterıyor. yazının içine girince i,ş, gibi harfleri tekrar yazınca düzgün yazıyor
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

shedesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shedesign

Grafiker / Hatay

Alt 18-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sızı su sekılde kurtarabılırım belkı corel9 da acın tum ıslerı ve corel 9 formatında kaydedın
sonra 11 ı kurup corel 9 ları 11 formatında kaydedın... zaten suan x4 deyız cok da gerı kalmaz 11 de kalırsa. ama ıstersenız x3 e kadar bu sekılde kaydederek yukseltebılırsınız..
surum degıstırmek ıcın saveas komutundan pencerenın sag tarafında version dıge bır kutucuk var orayı en usttekıne getırın her seferınde.. kolay gelsın
Bu mesajdan alıntı yap
bartinli_cakabo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bartinli_cakabo

Bilg. Teknikeri / Bartın

Alt 18-08-2008 #3
Sanırım sorunu farklı bilgisayarda deneyerek yaşıyorsunuz. Türkçe fontların bozulmasıda bu yüzden.

Size tavsiyem corel'in düşük versiyonunda sorunsuz şekilde açılan dosyalarınızı yeni versiyonda açmak istiyorsanız. Fontları kopyalayıp yeni sisteminize yapıştırın.
100 de 90 verim alacaksınız. Eğer yine sorun çıkarsa kayıt defteriyle alakalı bir yama vardı onla düzeliyor. Eskiden bu fontlar üzerine çok şeyler yapmıştım oradan biliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap

protes_to

Grafiker / İstanbul

Alt 18-08-2008 #4
sızı su sekılde kurtarabılırım belkı corel9 da acın tum ıslerı ve corel 9 formatında kaydedın
sonra 11 ı kurup corel 9 ları 11 formatında kaydedın... zaten suan x4 deyız cok da gerı kalmaz 11 de kalırsa. ama ıstersenız x3 e kadar bu sekılde kaydederek yukseltebılırsınız..
surum degıstırmek ıcın saveas komutundan pencerenın sag tarafında version dıge bır kutucuk var orayı en usttekıne getırın her seferınde.. kolay gelsın

cok mantıklı bır dusunce teşkkür ederim fakat 3000 tane dosya var her bırını bu sekılde yapmak yıllarımı alır:tongueout:
Bu mesajdan alıntı yap

shedesign

Grafiker / Hatay

Alt 18-08-2008 #5
yapmazsanız yıllar sonra onları da bulamayacaksınız
Bu mesajdan alıntı yap

protes_to

Grafiker / İstanbul

Alt 18-08-2008 #6
Sanırım sorunu farklı bilgisayarda deneyerek yaşıyorsunuz. Türkçe fontların bozulmasıda bu yüzden.

Size tavsiyem corel'in düşük versiyonunda sorunsuz şekilde açılan dosyalarınızı yeni versiyonda açmak istiyorsanız. Fontları kopyalayıp yeni sisteminize yapıştırın.
100 de 90 verim alacaksınız. Eğer yine sorun çıkarsa kayıt defteriyle alakalı bir yama vardı onla düzeliyor. Eskiden bu fontlar üzerine çok şeyler yapmıştım oradan biliyorum...

teşekkürler deneyeceğim olmazsa tekrar yazarım
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 18-08-2008 #7
cok mantıklı bır dusunce teşkkür ederim fakat 3000 tane dosya var her bırını bu sekılde yapmak yıllarımı alır:tongueout:
Bunun başka bir yolu yok. Yıllarınız feda olacak demektir. Yardımcı Olan olursa Sevinirim

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

protes_to

Grafiker / İstanbul

Alt 18-08-2008 #8
yapmazsanız yıllar sonra onları da bulamayacaksınız

haklısın fakat daha kısa bır yolu varken neden yıllarımı harcayım onu anlamadım tabıkı çaresı yoksa bu sekılde yapacagım yınede tesekkur ederım
Bu mesajdan alıntı yap

shedesign

Grafiker / Hatay

Alt 18-08-2008 #9
madem kısayolunu bılıyorsunuz buyrun yapın umarım ısınızı gorur
Bu mesajdan alıntı yap
bartinli_cakabo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bartinli_cakabo

Bilg. Teknikeri / Bartın

Alt 18-08-2008 #10
Benim yazdığım sizin için bir zaman kaybı oluşturmayacaktır. Üstadlar daha iyi bilir ama ben sorunumu bu şekilde çözmüştüm.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Reklam

Tags
olan, olursa, sevinirim, yardımcı