Yarışma hakkında sormak istedikleriniz.

Bitkisel.net Logo Tasarım Yarışması - Yarışma hakkında sormak istedikleriniz. ...

Konu Kapatılmıştır
Admin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Admin

►Patron◄

Hiç Biri / Bursa

Alt 11-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bitkisel.net Logo Tasarım Yarışması ile ilgili sormak istediğiniz soruları bu başlık altında sorabilirsiniz.

Tüm katılımcılara başarılar dileriz.

Grafikerler.net
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Metin METE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Metin METE(30)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 11-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merağımı mazur görün ama tipografide nasıl bir yazı kullanacağız?

anladığım kadarıyla kurumsal bir firma ve tipografide .net kullanılması bence kurumsal olarak pek göze hoş gözükecek bir takı olmaz!!! tipografi ile ilgilide bilgi verirseniz ona göre tasarımlara başlayabiliriz (:

örnek:
bitkisel yada bitkisel.net
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 11-06-2010 #3
Logo tasarımı isteyen kuruluş, internet üzerinden satış yapan Türkiye'de büyük bir pazara sahip bitkisel.net olduğu için, logo tasarımınıda "bitkisel.net" olarak istemektedir.

Yarışmada başarılar dileriz.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

mgyknt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgyknt(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-06-2010 #4
yapılan tasarımlar burada yarışma devam ederken sergilenecek mi?
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 11-06-2010 #5
yapılan tasarımlar burada yarışma devam ederken sergilenecek mi?
Hayır...

Şartnamede belirtilen özel yükleme bölümüne yüklenerek logolar yarışma jurisine gönderilecektir.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

mgyknt(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2010 #6
teşekkürler Volkan bey. o an biraz yoğundum detaylı okuyamamaştım kusrabakmayın.

yeni sorum,

• Çalışmalar kesinlikle *.fh, *.ai, *.cdr formatında, convert edilmiş olması ve yükleme sayfasındaki formu eksiksiz doldurarak, dosyalarını yine aynı sayfada bulunan “Yükleme” bölümüyle yükleyeceklerdir.
neden jpg değil? bunu anlayamadım. madem birinci olan tasarım kullanılacak neden diğer tasarımcıların tasarımlarının da vectoru isteniyor?
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2010 #7
teşekkürler Volkan bey. o an biraz yoğundum detaylı okuyamamaştım kusrabakmayın.

yeni sorum,

neden jpg değil? bunu anlayamadım. madem birinci olan tasarım kullanılacak neden diğer tasarımcıların tasarımlarının da vectoru isteniyor?
Bu yarışmada çalışmalar, tasarımcıların çalışmalarından esinlenme yapılmaması amacıyla kesinlikle yayınlanmayacaktır. Sadece birinci olan çalışma gerekli hukuki işlemler yapılınca yayına konulacaktır. Vektör istenmesinin nedeni, kazanan çalışmanın direkt kullanıma geçirilecek olmasıdır.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

mgyknt(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2010 #8
Vektör istenmesinin nedeni, kazanan çalışmanın direkt kullanıma geçirilecek olmasıdır.
akıl karıştıran tek şey bu bana göre. sonuç olarak kazanan zaten açıklandığında anında ulaştırabilir nihayetinde bu şekilde bir çok yarışma da oldu. teşekkürler ilgilendiğiniz için.
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2010 #9
Akıl karıştıran bir olay değil, bizce işleri dahada kolaylaştıran bir uygulama. Logo tasarımcıları veya tasarımcıların bir çoğu zaten bu 3 programdan birini mutlaka biliyordur, bizce bilmelidirlerde. Çalışmayı belirtilen formatlarda yapıp, başka bir işlem yapmadan, yükleme bölümünden siteye yükleyip işi bitirecekler. Bunun karmaşıklığı nerede bunu anlamadım.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

msguven isimli Üye şimdilik offline konumundadır

msguven

Sanat Yn. / Ankara

Alt 14-06-2010 #10
Bu bir internet projesi ise, neden vektörel isteniyor? Hele hele RGB uzayında siyah beyaz da istek oluşu ilginç!

Olması gerektiği gibi JPEG olarak gönderilir, ardından birinci gelenden ne isteniyorsa o talep edilir. Nasılsa paranın göndererilebileceği süreden on kat daha çabuk vektörel hali geri gönderilecektir.

Seçici kurul kim(ler)? Mahallenin manavı ile baharatçı rüstem ustamı karar verecek? Yoksa bilinçli bir heyet var mı? Var derseniz açıklayınız. Yok derseniz size bol şans. 2500 liraya reklam verilebilecek daha mantıklı yollarda var. Bence onlar denenmeli.

Saygılarımla
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Konu Kapatılmıştır

Tags
2500 tl ödül, grafik tasarım yarışması, grafiker forum, grafikerler forum, grafikerler yarisma, logo yap, logo yarışması