yaşam ünitesi

İllüstrasyon Çalışmaları - yaşam ünitesi ...

yaşam ünitesi
delikarga isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delikarga

Grafiker / İzmir

yaşam ünitesi

Alt 18-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bir boya firması sanal renklendirmesi için yaptığım örnek çalışma. Objeler dışındaki herşey photoshopta yapıldı.
yaşam ünitesi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

burak kara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burak kara

Karikatürist / İzmir

Alt 18-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selamlar, artılarıyla ve eksileriyle kişisel olarak değerlendirirsem:
İlk eksiler diyelim; sanırım bu içinde kolaj barındıran bir çalışma, objelerin birbiriyle ve ortamla ilişkilerinde sorun var, konuyu biraz daha açmak gerekirse sorun gerek perspektif, gerek ışık konusunda ortaya çıkıyor. Mekanda da perspektif bir miktar abartılı. Kaçış noktasını tekrar gözden geçirin derim.(Özellikle sehpa da kendini çok ele veriyor.)
Artılar; mekan tasarımı açısından ferah ve rahat bir tasarım olmuş, böyle bir odam yada salonum olsun isterdim. Az önce eksilerde belirttiğim sorunlar aslında farklı bir espri de oluşturuyor.(bakmasını bilene) Elinize sağlık başka çalışmalarınızı da görmek isterim.
Bu mesajdan alıntı yap
delikarga isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delikarga

Grafiker / İzmir

Alt 18-12-2009 #3
Selamlar, artılarıyla ve eksileriyle kişisel olarak değerlendirirsem:
İlk eksiler diyelim; sanırım bu içinde kolaj barındıran bir çalışma, objelerin birbiriyle ve ortamla ilişkilerinde sorun var, konuyu biraz daha açmak gerekirse sorun gerek perspektif, gerek ışık konusunda ortaya çıkıyor. Mekanda da perspektif bir miktar abartılı. Kaçış noktasını tekrar gözden geçirin derim.(Özellikle sehpa da kendini çok ele veriyor.)
Artılar; mekan tasarımı açısından ferah ve rahat bir tasarım olmuş, böyle bir odam yada salonum olsun isterdim. Az önce eksilerde belirttiğim sorunlar aslında farklı bir espri de oluşturuyor.(bakmasını bilene) Elinize sağlık başka çalışmalarınızı da görmek isterim.
bu tür çalışmaları bir boya firmasının sanal renklendirme sayfası için yapıyorum. Firmanın belirlediği görsel üzerinde renklendirilecek alanı salt gölge ile oluşturduktan sonra diğer objeleri üzerine aynı ışık, gölge ve perspektif ile vermeye çalışıyorum. Genelde objeleri değiştiriyorum ama perspektif ve gölgeler için mevcut görseli baz alıyorum. Ahşap görünümde sanal, var olan bir desen değil. Yorumun için teşekkürler, ilk eskiz çalışmasıydı. düzeltmelerden sonra tekrar paylaşırım. iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
dishe35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dishe35

Grafiker / İstanbul

Alt 18-12-2009 #4
çok güzel olmuş eline sağlık. sadce saat tam yuvarlak değil ,girinti çıkıntılar var .
Bu mesajdan alıntı yap