Yatay foto

Photoshop - Yatay foto Sponsorlu Bağlantılar Merhaba bazı site ve afişlerde yatay normalden uzun fotoğraflar görüyorum. Ben bulduğum yatay fotoğrafları oranları bozulmadan büyütmeye çalıştığımda belirlediğim kadraja sığmıyor belirlediğim kadraja gelmesini istediğim yerler büyüttüğümde geldğinde ...

Yatay foto
naru isimli Üye şimdilik offline konumundadır

naru

Hiç Biri / İstanbul

Yatay foto

Alt 05-09-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba bazı site ve afişlerde yatay normalden uzun fotoğraflar görüyorum. Ben bulduğum yatay fotoğrafları oranları bozulmadan büyütmeye çalıştığımda belirlediğim kadraja sığmıyor belirlediğim kadraja gelmesini istediğim yerler büyüttüğümde geldğinde fotoğrafın eni küçük kalıyor alanın eninide dolduracak şekilde büyüttüğümde de fotoğrafta istediğim kısım alanımdan taşıyor kesiliyor. Örneğin mimar sinan üniversitesinin anasayfasındaki bannerlardaki fotolar yada pamukkale üniversitesinin, anadolu üniversitesinin bannerlarında kullanılan fotolar gibi. Fotoğrafları o şekilde nasıl kullanabilirim yardımcı olur musunuz acaba
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

naru

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-09-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yok mu yardımcı olabailecek biri Yatay foto
Bu mesajdan alıntı yap
ErsemErcil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ErsemErcil

Öğrenci (Grafik) / Yurtdışı

Alt 05-09-2015 #3
Yazdigindan maalesef hicbisey anlayamadim..
Bu mesajdan alıntı yap

naru

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-09-2015 #4
Bir web sayfası yapacağım. banner kısmı sayfa açıldığında enine tam kaplasın istiyorum ben sadece tasarım kısmını yapacağım. fakat banner kısmına foto koyduğumda banner için ayarladığım yere bir türlü olmuyor. mesela anadolu üniversitesininin yada mimer sinan üninin sayfalarına bakın photosop da öyle banner için yer ayarlıyorum fakat yerleşmiyor. Anadolu üninin sayfasında lir çalan bi kız fotosu var ben de kendi tasarımımda benzer bir foto yerleştiriyorum ayarladığım alana sığcak kadar büyüttüğümde yanlar boş kalıyor. Yanlarda dolsun dediğimde imaj çok büyük oluyor. Anadolu üni vb sitelerde bunu nasıl ayarlıyorlar.
Bu mesajdan alıntı yap

naru

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-09-2015 #5
[IMG]Yatay foto[/IMG]
Bu mesajdan alıntı yap

naru

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-09-2015 #6
kırmızı alanı banner alanı olarak varsayarsak
Bu mesajdan alıntı yap

naru

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-09-2015 #7
yani buna benzer fotoları bannerı tam kaplayan siteler varn Nasıl ayarlanıyor acaba o sitelerde bu iş
Bu mesajdan alıntı yap
Stupidghost isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Stupidghost

Grafiker / Malatya

Alt 06-09-2015 #8
panaromik fotoğraf çekiyorlardır. yoksa özel bir ayarı yok. fotoğrafı enine büyütürsen tabi ki bozulma olur.
Bu mesajdan alıntı yap

naru

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-09-2015 #9
panaromik fotoğraf çekiyorlardır. yoksa özel bir ayarı yok. fotoğrafı enine büyütürsen tabi ki bozulma olur.
Yok panaromik değil. Başka sitelerde stok siteden alınmış bildiğim google da karşımıza çıkan fotolar kullanılmış
Bu mesajdan alıntı yap