yazı akıtma ve hepsini iptal etme

InDesign - yazı akıtma ve hepsini iptal etme ...

semadedim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

semadedim

Grafiker / İstanbul

Alt 14-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba
InDesign de yazı akıtma yaptıktan sonra tüm bunların hepsini kırıp iptal edebiliyormuyuz varmı böyle bir özellik
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 16-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Linki kırma olayı yok fakat neden kırmak istediğinizi de anlayamadım..
İmajlar kayıyor diye soruyorsanız.. Renk ayrımını yaptıktan sonra yazı alanın için olması gereken yere yapıştırın yazı akarsa imajlarda akar..
Bu mesajdan alıntı yap
kadiror isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-02-2012 #3
eğer doğru anladıysam yazı akıtma işini iptal etmek istiyorsunuz.. veya akıtılan şeklin etkilenmemesini istiyorsunuz.. Akıtma işini sayfanın üst menüsündeki ikonlara tıklayarak yapabilirirsiniz. Yok yazı akıtılan objenin akıtılmış yazıdan etkilenmesini istemiyorsanız objenin üüstüne tıklayıp daha sonra "text frame opsiyon" (ctrl+b) dan ignore text wrap kutucuğunu işaretlerseniz o obje akıtılmış yazıdan etkilenmez.
Bu mesajdan alıntı yap
sertand isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sertand

Grafiker / İstanbul

Alt 06-01-2013 #4
Akıtma işini sayfanın üst menüsündeki ikonlara tıklayarak yapabilirirsiniz, demişsiniz, bu ikonlar hangileri söyleyebilirmisiniz ?

Ben yazı akıtma işlemimi iptal edemedim.

Benim öğrenmek istediğim sadece yazı akıtma ileminin nasıl iptal edileceğidir.

Sizden ricam resimli anlatmanız.

Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-01-2013 #5
"...yazı akıtma işlemimi iptal " biraz daha acık yazarmısınız ne yapmak istiyorsunuz ,çünkü bir kaç yolu varda
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2013 #6
Merhaba
InDesign de yazı akıtma yaptıktan sonra tüm bunların hepsini kırıp iptal edebiliyormuyuz varmı böyle bir özellik
Doğru anladıysam birkaç sayfaya akan metni son halinde birbirinden bağımsız yani linksiz olarak ayarlamak istiyorsunuz. Bunu üst menüden Window>utilities>scripts panelinden yapabilirsiniz, burada tek yapmanız metin alanının içine girip hepsini seçmek ve açılan script panelinde "splitstory" scriptini çalıştırmaktır, bu işlemden sonra metin alanları artık birbirinden bağımsız olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 07-01-2013 #7
Doğru anladıysam birkaç sayfaya akan metni son halinde birbirinden bağımsız yani linksiz olarak ayarlamak istiyorsunuz. Bunu üst menüden Window>utilities>scripts panelinden yapabilirsiniz, burada tek yapmanız metin alanının içine girip hepsini seçmek ve açılan script panelinde "splitstory" scriptini çalıştırmaktır, bu işlemden sonra metin alanları artık birbirinden bağımsız olacaktır.
Teşekkürler yeni birşey öğrenmiş oldum.
Bu mesajdan alıntı yap