Yazı altına yarı saydam şerit nasıl yapabilirim?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Yazı altına yarı saydam şerit nasıl yapabilirim? ...

dortaralik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dortaralik

Fotoğrafçı / Ankara

Alt 18-12-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba, forumda yeniyim yeni tasarlanan bir web sayfasında yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi haber fotoğrafları üzerine belli bir şablonda haber manşetlerini geçmek istiyorum. Yazı üzerindeki gölge efektlerini ve kenar ışıklarını herşeyini yaptım ancak yazı altında ki yarı saydam şeridinde olmasını istiyorum özel bir işlem yapmadan yazıyla birlikte böyle bir şerit oluşturabilirmiyim?

Bana bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kensay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kensay

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-12-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoshopta yazı ile birlikte bu şekilde arka planı saydam şerit oluşturmak mümkün değil diye biliyorum ama vardır mutlaka bir plug-in'i action'u Yazı altına yarı saydam şerit nasıl yapabilirim? neler çıkıyor takip etmek zor Yazı altına yarı saydam şerit nasıl yapabilirim?

En kolay yöntem bir dikdörtgen oluşturup layer modu kısmından dileğiniz görüntüyü sağlayacağınız mod ayarını seçip ardından opacity değerini düşürmek olacaktır.

Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 19-12-2012 #3

Arkadaşlar merhaba, forumda yeniyim yeni tasarlanan bir web sayfasında yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi haber fotoğrafları üzerine belli bir şablonda haber manşetlerini geçmek istiyorum. Yazı üzerindeki gölge efektlerini ve kenar ışıklarını herşeyini yaptım ancak yazı altında ki yarı saydam şeridinde olmasını istiyorum özel bir işlem yapmadan yazıyla birlikte böyle bir şerit oluşturabilirmiyim?

Bana bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
* Yeni bir layer açın
* M kısa yolu Rectangular Marque Tool 'u seçin..
* İstediğiniz şekli verin.
* Seçili alan halindeyken dolgu renginizi verin.
* CTRL D ile seçili alanı tutmayı bırakın
* Karşınıza çıkan alan; layer kısmında seçili iken, yine layer panelinde bulunan opacity kısmından istediğiniz Transparanlığı verebilirsiniz.

Bu mesajdan alıntı yap