Yazı arası boşluklar

InDesign - Yazı arası boşluklar Sponsorlu Bağlantılar Selamlar arkadaşlar indesing öğrenmeye yeni başladım çok zor bir program gibi görünmüyor. Fakat word belgesindeki yazıyı direk kopyalayıp indesing'e yapıştırdığımda yazılar arası boşluk oluşuyor budan dolayı çirking bir ...

Yazı arası boşluklar
elynki21 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elynki21

Fotoğrafçı / Burdur

Yazı arası boşluklar

Alt 15-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamlar arkadaşlar indesing öğrenmeye yeni başladım çok zor bir program gibi görünmüyor. Fakat word belgesindeki yazıyı direk kopyalayıp indesing'e yapıştırdığımda yazılar arası boşluk oluşuyor budan dolayı çirking bir görüntü ortaya çikiyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?

Yazı arası boşluklar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 15-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
indesing bölümüne göz atarsanız cevabınızı bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum...
Yazı sola dayalı, sağa dayal,ı ortalı veya blok şeklinde olmak üzere bi kaç hizalama şekli var buda blok şeklinde gözüküyor... sola dayalı yaparsanız boşluklar bu şekilde olmaz fakat yazıların bitiş yerleri eşit olmaz kimi yer uzun kimi yer kısa kalır... Sorununuz tireleme sorunu gibi gözüküyor.. Tireleme yaptınız mı?

İndesign'de tireleme
Bu mesajdan alıntı yap

elynki21

Fotoğrafçı / Burdur

Alt 15-12-2009 #3
bilgi için teşekkürler. Fakat dediğiniz gibi sağa sola yaptım yine ayını. Tireleme nasıl yapılıyor indesingte onu işte bilmiyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum.
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 15-12-2009 #4
Üstte link vermiştim orda arkadaşımız detaylı ber şekilde anlatmıştı... tirelemeye burdan bakabilirsiniz İndesign'de tireleme
Bu mesajdan alıntı yap

elynki21

Fotoğrafçı / Burdur

Alt 15-12-2009 #5
C3ng0 saol kardeş sizde olmasanız cahil kalacağız.
Bu mesajdan alıntı yap