Yazi bloklamaaaa çok acİlll

Illustrator - Yazi bloklamaaaa çok acİlll Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Merhabalar Sİzlere illlustrator programı hakkında bir şey danışmak istiyorum Öncelikle İllustrator cs 4 kullanıyorum Elimde bir dergim var hani bilirisiniz dergilerde yada gazetelerde yazılan yazılar sağdan ve ...

hale_ozln isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hale_ozln(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Merhabalar

Sİzlere illlustrator programı hakkında bir şey danışmak istiyorum

Öncelikle İllustrator cs 4 kullanıyorum

Elimde bir dergim var hani bilirisiniz dergilerde yada gazetelerde yazılan yazılar sağdan ve soldan bloklanmıs şekildedir yani yazıların bazıları kısa bazıları uzun olmaz hepsi aynı hizada olur Ama ben nedense illustrator programında bu istediğim bloklamayı yapamıyorum sağa hizalıyo sola hizalıyo ortalıyo ama istediğim gibi hem sağdan hem soldan hizalamıyo eee durum böle oluncada yazıların biri kısa biri uzun çok kötü bir görünüm olusuyo

Buna bir çözüm bulamıyorum kafayı yemek üzereyim

İllustrator gibi bi programda böyle bir şeyin olmaması imkansız Acaba programsal mı diye düşünerekten photoshopta aradım bu bloklamayı ama oradada aynı sorunla karsıya karsıya kaldım Napıcam ben yazıları bloklayamassam dergiyi yapamam Çok acil yardımlarınızı bekliyorum

Ayrıca frehandde de denedim bu yazı meslesini ama yazıları wordden almam gerektiği için frehand yazıları kopyaladıgımda yazıları resim olarak algılıyor ve üzerinde herhangi bir oynama yapamıyorum onca yazıyıda baştan yazamam ki Yazi bloklamaaaa çok acİlll
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 13-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sanırım bu sorun satırlardaki kelimeler (kelime kısalığı ve uzunluğu) ile ilgili programla ilgili bir sorun olmayabilir, ayrıca freehande yazıyı aktarmak için önce yazıyı photoshopa aktarın oradan da freehande aktarın (ben bu şekilde yapıyorum). Zaten dediğiniz gibi olsa bile bu sefer de kısa kalan satırlarda kelimelerden dolayı harf araları açılacaktır otomatik olarak.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

hale_ozln(27)

Grafiker / İstanbul

Tşk

Alt 13-05-2011 #3
Dediğiniz yöntem kısmen işe yaradııı Helede önce photoshopa ordan frehandde aktarma işi varya tüm dertlerden kurtadı beni çünkü daha öncede bu kopyalama işleminde cok sorunlar yasıyordum teşekkür ederim ama yazıları aktardıgımda frehand yazıları bozuyor yani türkçe karakterleri kutucuklar halinde gösteriyor (Arial fontu kullanmama rağmen) tüm yazıları düzelticem gibi gözüküyo başka bi çözüm bulamıyorum Yazi bloklamaaaa çok acİlll

İllustratorde bu yazı bloklamaya çözüm getirebilecek bir arkadas varsa beni çok mutlu edicek bugunn
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 13-05-2011 #4
O zaman freenad de başka bir font seçin bende de mesela times fontu bozuk yazıları ne zaman freehande aktarsam otomatiktimesi seçiyor ben sürekli kullandığım fontu seçiyorum (swiss mesela) türkçe karakterler düzeliyor başka font seçerek deneyin.

Bu mesajdan alıntı yap

hale_ozln(27)

Grafiker / İstanbul

Off

Alt 13-05-2011 #5
Olmuyor olmuyorrrr Yazi bloklamaaaa çok acİlll Ayrıca bu çalısmaları macte yapmaya calısıyorum buda bi dip not sorun mac olmasımı acaba
O zaman freenad de başka bir font seçin bende de mesela times fontu bozuk yazıları ne zaman freehande aktarsam otomatiktimesi seçiyor ben sürekli kullandığım fontu seçiyorum (swiss mesela) türkçe karakterler düzeliyor başka font seçerek deneyin.
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 13-05-2011 #6
Mac ya da pc ile ilgili bir sorun değil, bende mac kulanıyorum word den yazı alma ile ilgili sadece font sorunu olabilir.

Bir de illustratorden photoshopa oradan freehande aktarmayı deneyin.

Bu mesajdan alıntı yap
MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 13-05-2011 #7
Öncelikle yazılarınızın olması istediğiniz alan kadar bir kare çizin, sonra type area tool ile karenizi işaretleyin ve yazılarınızı o alana yazın. Daha sonra paragraph seçeneklerinden yazılarınızı isteiğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

hale_ozln(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-05-2011 #8
Çoookk teşekkür ederim yaa süpersiniz beni öyle büyük bi dert ve düşünceden kurtardınız size ne kadar teşekkür etsem azzz Aklımda unutulmaması gereken bilgilerin yanında ilk sırayı aldı verdiğiniz bilgi Yazi bloklamaaaa çok acİlll
Öncelikle yazılarınızın olması istediğiniz alan kadar bir kare çizin, sonra type area tool ile karenizi işaretleyin ve yazılarınızı o alana yazın. Daha sonra paragraph seçeneklerinden yazılarınızı isteiğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
kadiror isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-05-2011 #9
bu şekilde rahatlıkla düzenleyebilirsiniz yazılarınızı ancak o paragraf kutucuğunu köşelerinden tutarak boyutlandıramazsınız artık. Sadece fontların puntolarını değiştirerek boyutlandırabilirsiniz. Gerçi bu bir soru cevabı değil ama konu ile ilgili diye yazayım dedim
Bu mesajdan alıntı yap