Yazı eklenince resimlerin alt sayfaya kayması

QuarkXPress - Yazı eklenince resimlerin alt sayfaya kayması Sponsorlu Bağlantılar iyi çalışmalar herkese, siteye yeni üye oldum. Benim bir sorunum var, Quarkxpress'i 10 yıla yakındır hiç kullanmadığımdan dolayı bir çok özelliğini unutmuşum. Şu anda bir katalog hazırlıyorum. Master ...

Senjin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Senjin

Hiç Biri / Antalya

Alt 21-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

iyi çalışmalar herkese, siteye yeni üye oldum.

Benim bir sorunum var, Quarkxpress'i 10 yıla yakındır hiç kullanmadığımdan dolayı bir çok özelliğini unutmuşum.

Şu anda bir katalog hazırlıyorum.

Master page'den sayfa düzenini oluşturdum.

sıralaması:

Resim
---------
resim alt yazısı
---------
metin

şeklinde sayfalar gidiyor. Resimleri yerleştirmeyi bitirdim. Metni tek seferde kopyala yapıştır ile koymaya çalıştığımda 176 sayfaya birden yazı aktarılıyor.

sayfa düzeninde hiç bir değişiklik olmuyor ama resimler, yazıların bittiği sayfalardan sonra, yeni sayfalar eklenerek, otomatik oraya aktarılıyor.

Resimlerin sayfa düzeninde yazılardan etkilenmesinin sebebi nedir, bu sorunu nasıl çözerim ?

Quarkxpress 8 sürümünü kullanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Senjin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Senjin

Hiç Biri / Antalya

Alt 21-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Metin kutularını birbirine achor yaparak sorunu çözdüm. Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 25-09-2010 #3
Metin kutularını birbirine achor yaparak sorunu çözdüm. Teşekkürler.

ilk şablonunu açarken, auto text i işaretlersen dökümanı otomatikman yazı alanı ile birlikte açar... o zaman kopyala yapıştır yapınca yazının uzunluğu kadar sayfa açılır..
Bu mesajdan alıntı yap