Yazi içeriği içerisinde içerik (ÇOK ACİL)

InDesign - Yazi içeriği içerisinde içerik (ÇOK ACİL) Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar İndesign 'da konu anlatımkitabı yapıyorum.Yazıla bana word belgesi halinde verildi bende işimin kolaylaşması açısından bir konuyu komple kopyalayıp sayfalara akıtıyorum. Fakat bazı başlıklarda stiller oluşturdum. fakat ...

exi10 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

exi10

Grafiker / Gaziantep

Dosya18

Alt 04-04-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar
İndesign 'da konu anlatımkitabı yapıyorum.Yazıla bana word belgesi halinde verildi bende işimin kolaylaşması açısından bir konuyu komple kopyalayıp sayfalara akıtıyorum. Fakat bazı başlıklarda stiller oluşturdum. fakat aynı metin kutucuğu içerisinde sadece başlığı seçtiğim zaman object style aktif olmuyor ve uygulayamıyorum. Bunun için başlığı metin kutusundan ayrı koymam gerekiyor. benim istediğim aynı metin kutusunda olsun ve ben sadece başlığa istediğim stili uygulayabileyim. Umarım ne istediğimi tam olarak anlatabilmişimdir. şimdiden teşekkürler arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 04-04-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba arkadaşlar
İndesign 'da konu anlatımkitabı yapıyorum.Yazıla bana word belgesi halinde verildi bende işimin kolaylaşması açısından bir konuyu komple kopyalayıp sayfalara akıtıyorum. Fakat bazı başlıklarda stiller oluşturdum. fakat aynı metin kutucuğu içerisinde sadece başlığı seçtiğim zaman object style aktif olmuyor ve uygulayamıyorum. Bunun için başlığı metin kutusundan ayrı koymam gerekiyor. benim istediğim aynı metin kutusunda olsun ve ben sadece başlığa istediğim stili uygulayabileyim. Umarım ne istediğimi tam olarak anlatabilmişimdir. şimdiden teşekkürler arkadaşlar.
Metin alanlarına "paragraph style" uygulayabilirsiniz. Gösterdiğiniz şekilde bir kelimeye/cümleye object style uygulanmaz adı üzerinde obje stili.
Bu mesajdan alıntı yap

exi10

Grafiker / Gaziantep

Alt 04-04-2016 #3
Metin alanlarına "paragraph style" uygulayabilirsiniz. Gösterdiğiniz şekilde bir kelimeye/cümleye object style uygulanmaz adı üzerinde obje stili.
Tabi ya Yazi içeriği içerisinde içerik (ÇOK ACİL)
haklısınız çok teşekkür ederim Yazi içeriği içerisinde içerik (ÇOK ACİL)
Bu mesajdan alıntı yap

exi10

Grafiker / Gaziantep

Alt 05-04-2016 #4
Çok haklısınız onu düşünemedim. Fakat pragraph style de yazıya kenarlık ekleyemiyorum. yada şöyle söyleyeyim başlıklar için arka plana bir şekil oluşturdum ve bunu tüm başlıklara uygulamak istiyorum ama aynı paragraf içerisinde (yani başlık tek başına bir metin kutucuğu içerisinde olmayacak) bunu nasıl yapabilirim bir fikriniz varmı?
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 05-04-2016 #5
Çok haklısınız onu düşünemedim. Fakat pragraph style de yazıya kenarlık ekleyemiyorum. yada şöyle söyleyeyim başlıklar için arka plana bir şekil oluşturdum ve bunu tüm başlıklara uygulamak istiyorum ama aynı paragraf içerisinde (yani başlık tek başına bir metin kutucuğu içerisinde olmayacak) bunu nasıl yapabilirim bir fikriniz varmı?
Şayet doğru anladıysam;

Başlık için oluşturduğunuz stilde stil menüsünde "underline" seçeneğini aktif edin sonrasındabaşlığınızın durumuna göre weight kısmından uygun gördüğünüz çizgi kalınlığını, offset kısmından çizginin konumunu, color kısmından da çizginin rengini belirleyin.
Bu mesajdan alıntı yap