yazı ile ilgili çözünürlük sorunu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - yazı ile ilgili çözünürlük sorunu ...

mehmetcik58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmetcik58

Grafiker / Sivas

Alt 26-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

aslında sorunu tam bilmiyorum ps de yazı çözünürlüğü ve font problemi gibi başlıklarla bir çok arama yaptım ama bulamadım yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler...
resim de görüldüğü gibi çözünürlük yüksek olsada yazı ların kenarı kare kare oluyo tam sorun ne bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şuan bilgisayarım da cs6 kurulu ...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazının bu şekilde olması için yazı boyutu küçükken rasterize layer yapmışsındır daha sonra yazıyı büyütmüşsündür, yoksa yazı olarak bu şekilde görünmemesi gerekir ...
Bu mesajdan alıntı yap

mehmetcik58

Grafiker / Sivas

Alt 26-06-2012 #3
yeni sayfa açtıktan sonra direk yazı yazıyorum bu şekilde oluyo rastelize felan yapmıyorum ben ama başka bi yerden seçilip de yapılıyosa sorun oysa da onu bilmiyorum yani seçili felan kalma şansı varsa bilmiyorum o ayarı ...
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 26-06-2012 #4
Bu sorun normal. Çünkü %155 yakından bakıyorsun, ps de pixel mantığı olduğu için %100 ü geçtiğin an pixel göremeye başlarsın. Baskıdada ince yazılarda kırıklar göz görülür hale gelir, o yüzden yaptığın psd dosyasındaki yazılar efektsiz size , ai de aç ve pdf olarak kaydet, böylece yazıları vektörel hale getirmiş olursun.

Hatta dip not olarak, %33.3 veya %66.7 gibi yakınlaştırmalarda bile ekranda çok hafif kırıklar oluşur ps ile çalışırken, ekranda tam net görebilmek için %25, %50, %100 olarak bakmalısın. Bütün bunların nedeni programın pixel tabanlı olması
Bu mesajdan alıntı yap

mehmetcik58

Grafiker / Sivas

Alt 27-06-2012 #5
daha önce böle bi problem yoktu kullandığım bilgisayarlar daki kurulu ps lerde farklılık gösteriyo bende bu sorunu çözmeye çalışıyorum teşekkürler yorumun için ama genede bu konuda yardımcı olabileck birileri çıkacaktır die bekliyorum sonuçda bu problemi tek ben yaşamamışımdır heralde yazı ile ilgili çözünürlük sorunu) ...
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 27-06-2012 #6
daha önce böle bi problem yoktu kullandığım bilgisayarlar daki kurulu ps lerde farklılık gösteriyo bende bu sorunu çözmeye çalışıyorum teşekkürler yorumun için ama genede bu konuda yardımcı olabileck birileri çıkacaktır die bekliyorum sonuçda bu problemi tek ben yaşamamışımdır heralde yazı ile ilgili çözünürlük sorunu) ...
Dostum yanlış hatırlıyorsun, ben 6 yıldır photoshop kullanıyorum :wink: ve günde en az 3 saat çalışıyorum bu programla ve bütün huylarını biliyorum, %100 ü geçtiğin an pixelleme yapar ekranda, sadece vektörel programlarda yapmaz.

Bu bi problem değil, normal olan böyle kırılması yazı ile ilgili çözünürlük sorunu
Bu mesajdan alıntı yap