yazı karakterleri yardım edermsiinz

Corel Draw - yazı karakterleri yardım edermsiinz Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar daha yeni öğreniyoruz corel drawı bugun okulda afiş yaptık sınav olarak evde düzeltmeleri yapıp sınav olarak teslim edicez fakat evde actıgımda afişi okulda yaptıgım yazı karakterleri yok ...

morpena isimli Üye şimdilik offline konumundadır

morpena

Grafiker / İzmir

Alt 25-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar daha yeni öğreniyoruz corel drawı bugun okulda afiş yaptık sınav olarak evde düzeltmeleri yapıp sınav olarak teslim edicez fakat evde actıgımda afişi okulda yaptıgım yazı karakterleri yok nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz lütfen
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ömer DEMİRBAŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 25-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar daha yeni öğreniyoruz corel drawı bugun okulda afiş yaptık sınav olarak evde düzeltmeleri yapıp sınav olarak teslim edicez fakat evde actıgımda afişi okulda yaptıgım yazı karakterleri yok nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz lütfen
1) ilk açarken sana yazı karakterlerlerinin ismini soracak o yazi karakterlerini evdeki bilgisayarına yüklemen lazım.. isimlerine bak bir çoğunu forumumuzda bulabilirsin

2) okula gidip dosyayı convertleyeceksin veya yazı karakterlerinide alacaksın
Bu mesajdan alıntı yap

morpena

Grafiker / İzmir

Alt 25-03-2008 #3
1) ilk açarken sana yazı karakterlerlerinin ismini soracak o yazi karakterlerini evdeki bilgisayarına yüklemen lazım.. isimlerine bak bir çoğunu forumumuzda bulabilirsin

2) okula gidip dosyayı convertleyeceksin veya yazı karakterlerinide alacaksın
çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için dediklerini nasıl yapacağımı bilmiyorum biraz daha acıklarmısın lütfen evet acarken soruyor 4secenek cıkıyor hepsi arial..le:S ben baska bi karakterle yazmıstım :S düzeltebilirmiyim sınav olcagın ıcın önemli yazı karakterleri yardım edermsiinz
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-03-2008 #4
okulda calisma bittikten sonra yazilari secip ctrl+q ya basican
Bu mesajdan alıntı yap

morpena

Grafiker / İzmir

Alt 25-03-2008 #5
şimdi calısmam flashbellekte evde acınca o yazı karakterleri yok okulda acarsam düzelir dimi ya hiçbişi bılmıyorum:S sonra ctrl + q ya basıcam kaydedicem evde acınca düzelicek bu kadar mı arkadasım?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-03-2008 #6
evet o kadar okulda acilinca duzelir ancak calismayi kaydetmemen lazim.
Okula gidincede fontun adini ogrenip flasa at eve getir hatta butun fontlari getir sikinti cekmessin
Bu mesajdan alıntı yap

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 25-03-2008 #7
çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için dediklerini nasıl yapacağımı bilmiyorum biraz daha acıklarmısın lütfen evet acarken soruyor 4secenek cıkıyor hepsi arial..le:S ben baska bi karakterle yazmıstım :S düzeltebilirmiyim sınav olcagın ıcın önemli yazı karakterleri yardım edermsiinz
işi corelde açarken ekrana bir uyarı gelir
1) sol kısımda üstte "missing Font" yazar
missingi font yazısının altındaki fontlar bilgisayarında olmayan yani iş için gerekli fontlardır.

2) missing fontun hemen sağ tarafında "SUBSISUHİTED FONT" yazar
yani okunmayan fontların aşağıdaki fontlarla değişeceğini söyler

ok dersen okunmayan fontları subsesuhited font kısmındaki fontlara dönüştürür.

sen "Missing Font" yazısının altındaki fontları buraya yaz... göndermeye çalışalım

veya iş böyle kalsın okulda açacağım diyorsan okulda corel de işi açınca tüm yazı ları seç cntrl+q tuşlarına bastığın zaman yazıları convertleyecektir. convertlediten vektörel hal alır yazılar (yani yazılarda değişiklik yapamazsın) bilgin olsun
Bu mesajdan alıntı yap

morpena

Grafiker / İzmir

Alt 25-03-2008 #8
arkadasım font nedir bılmıyorum ya o yazı karakterleri mi onların ismimi:S cok ugrastırdım senide kusura bakma yaa
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-03-2008 #9
evet onlarin adi font soyle yapalim calismanin jpeg hali varsa ben o fontu bulmanda yardimci olurum kardes.Telaslanacak cok bi durum yok yani yeterki o sekilde kaydetme yazı karakterleri yardım edermsiinz
Bu mesajdan alıntı yap

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 25-03-2008 #10
font ve yazı karakteri kelimelerinin ikiside aynı şeydir
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
yaz, karakterleri, yardm, edermsiinz