yazı sorunu

Baskı - yazı sorunu Sponsorlu Bağlantılar selam arkadaslar sıze bırsey soracagm 4 sayfa bı brosur calısması yaptık photoshopta.Daha oncedende basılmıs bır ıstı.Bu sefer matbada soyle bı sorunla karsılastık ki:Calısmanın tumu yazılar dahıl photoshopta 300 ...

yazı sorunu
betülll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

betülll

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker

yazı sorunu

Alt 04-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam arkadaslar sıze bırsey soracagm 4 sayfa bı brosur calısması yaptık photoshopta.Daha oncedende basılmıs bır ıstı.Bu sefer matbada soyle bı sorunla karsılastık ki:Calısmanın tumu yazılar dahıl photoshopta 300 dpi A4 olarak çalısıldı,ama baskı sonucu yazılar tıtrek cıktı,bu sefer boyle sorunla karsılastık,matba yazılar vektorel olmalıydı dıyor,sorun nedır_?bana yardımcı olabılımısnız lutfen...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 04-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sorunun cevabı içinde saklı aslındayazı sorunu
Daha önceden aynı iş basılmış ve sorun olmamamış anladığım kadarıyla, aynı iş tekrar basıldıysa ve yazılar kırık çıktıysa sorun matbaacınızda demektir.Tabi onunda günahını almak istemem, çalışmayı görmedenyazı sorunu Buraya yüklerseniz sorunun nerden kaynakladığına bakabiliriz.
Bu mesajdan alıntı yap

betülll

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker

Alt 04-02-2009 #3
bırsey daha soracagım aslında yazıların vektorel oması dogru ama photoshopta basılan ıste yazılarda sorun olurmu hep;bana yazılarda photoshopta oyma olustugunu soyledıler de
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 04-02-2009 #4
Vektörel ve pixel tabanlı işlerin Kullanım şekilleri, baskı aşamaları ve baskı sonuçları hakkında bilginiz varmı?
Kim size ne söyledi?
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-02-2009 #5
Photoshop'ta yazıları yazmayın.......
Bu mesajdan alıntı yap
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-02-2009 #6
Daha önce basılıp bir sorun çıkmadıysa bu sefer baskıda kayma olmuştur. Örnek: CMYK basılan işlerde yazıda yellow bir milim kayar magenta üstüne doğru yere gelmez ve yazılarda titrek çıkar.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-02-2009 #7
Photoshop'tan kaynaklanan yazı sorunu renk kayması gibi değildir. Yazılar pixelleşir ve kırık kırık çıkar. Yazılar vektorel programda yazılmalı ve konvertlenmelidir.
Bu mesajdan alıntı yap

betülll

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker

Alt 04-02-2009 #8
yanı tum caslımayı resım halıne getırıp bacground yapıp ıllustrator'e alsam bı sorun olmaz dıyorsunuz dımı.Tesekkurler...
Bu mesajdan alıntı yap
mizoo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mizoo

Grafiker / İstanbul

Alt 05-02-2009 #9
ben 32 sayfalık 3 tane dergi hazırladım ve bu çalışmalarımın tamamı photoshopta gerçekleşti,kayde deger pek bir sorun olmadı ama yazılarda kırıklar oluştu,bildiğim kadarıyla photoshop 6 - 16 punto yazılarda kırıklar olusturuyor bu nedenle yazılarınızı vektörel olması daha ıyıyazı sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
ZOOM X isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZOOM X

Grafiker / Yurtdışı

Alt 06-02-2009 #10
keske convert yapsaydin isini... veya PDF formatina alsaydin hicbir problem yasamazdin..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
sorunu, yazi