Yazı tipi sorunu

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Yazı tipi sorunu Sponsorlu Bağlantılar Yeni indirdiğim font serisinin (DIN BEK) tamamını yüklememe rağmen Illustrator'da (CS 4) serinin tamamı görünmüyor. Photoshop'ta hepsi görünüyor fakat Illustrator'da ne yaptıysam işe yaramadı. Windows dizini içindeki Font ...

Yazı tipi sorunu
poemlove isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poemlove

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 29-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni indirdiğim font serisinin (DIN BEK) tamamını yüklememe rağmen Illustrator'da (CS 4) serinin tamamı görünmüyor. Photoshop'ta hepsi görünüyor fakat Illustrator'da ne yaptıysam işe yaramadı.

Windows dizini içindeki Font klasöründe fontların hepsi görünmesine rağmen Illustrator'un bunu okumamasına nasıl bir çözüm bulabiliriz.

Şimdiden teşekkürler.

Sorunu çözebilecek, daha önce böyle bir uyumsuzluk yaşamış kimse olmadı mı acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

different isimli Üye şimdilik offline konumundadır

different

Forumdan Uzaklaştırıldı

Sanat Yn. / Antalya

Alt 15-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
illustratorde fontları alt alta corel photoshop gibi vermez control paletin açıksa fontun yanında regular bold italic vsvsvs yazar ayrıca control paletin açık değil ise aç
Bu mesajdan alıntı yap
mesajali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 15-07-2009 #3
sanırım fontun içindeki eksik objelerden kaynaklanıyordur illusrator hangi yazıtiplerini görüyor uzantıları yada görüntüleri nasıl ?
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 15-07-2009 #4
İlistratör'de font serisinin görünüş şekli budur..
Yazı tipi sorunu
Bunun neyini anlamadınız
Bu mesajdan alıntı yap

poemlove

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 18-07-2009 #5
İlginiz için teşekkür ederim ama, sorun benim programı bilmemem ya da programın modüllerini eksik açmamdan kaynaklanmıyor. DIN Bek ana yazıtipi dosyasında bulunan 6 yazıtipinden sadece 3 tanesi Illustrator'da görünüyor. Oysa hepsi Photoshop'ta görünüyorken Illustrator'da böyle yapmasını anlayamıyorum. Regular, bold, italic seçenekleri de bulunmuyor.

Tam bilemiyorum ama sanki mesajali'nin dediği gibi bir durum olabilir, yani Illustrator yazıtipi uzantısını okumuyor olabilir. Sizce bu olabilir mi?
Bu mesajdan alıntı yap
derin_daga isimli Üye şimdilik offline konumundadır

derin_daga

Grafiker / Kayseri

Alt 31-07-2009 #6
özür dilerim tüm fontları nerden indire blirim
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 31-07-2009 #7
özür dilerim tüm fontları nerden indire blirim
forum içersinde : ana sayfa - grafik depo - font (konular dolaşırken istediğiniz font indirebilirsiniz) alternativ olarak : dafont.com
Bu mesajdan alıntı yap

poemlove

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 11-09-2009 #8
sorunu çözemedik hala.

acaba başka bir türkçe din bek font ailesi yüklesem sorun çözülür mü? daha doğrusu internette aynı tipte ama illustrator'da çalışacak başka türkçe din bek font ailesi var mıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
Peacek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Peacek

Grafiker / İstanbul

Alt 26-12-2011 #9
Benzer bir sorunu bende yaşıyorum bazı fontları Windows işletim sistemlerinde Illustrator da kullanamıyorum. Mac de sorunsuz çalışırken Windowsla alaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum ama hala bir çözüme ulaşamadım Yazı tipi sorunu Din bek ailesi bu fontlardan biri.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
din bek tr, font, yazıtipi