yazıcı sorunu (print)

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - yazıcı sorunu (print) ...

yazıcı sorunu (print)
gency isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gency

Grafiker / İstanbul

yazıcı sorunu (print)

Alt 31-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

(geçenlerde word de pdf dosya oluşturmak için bi program indirdim yazıcı ayarlarında otomatik ona verdi yani print dediğimde otomatik o programdan pdf dönüştürücüye geçiyordu daha sonra o programı sildim.)

corel de print dediğimde destination name de: microsoft office document image writer çıkıyor. daha öncesinde bu kısımda benim yazıcımın adı çıkıyordu (hp lazerjet 1320 pcl 6) bu durumu nasıl düzeltebilirim yani print dediğimde benim yazıcım çıkmasını istiyorum ayarları bilen arkadaşlar yardım edebilirmi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

terrybogard isimli Üye şimdilik offline konumundadır

terrybogard

Grafiker / İstanbul

Alt 31-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
mrb, anladığım kadarıyla kurmuş olduğun program yazıcının driverınıda etkilemiş, öncelikle yazıcının driverını denetim masası-program ekle ve kaldırdan kaldır ve yazıcının cd sinden driverı yeniden yüklemeni öneririm. Otomatik olarak algılaması lazım eğer bu yeterli olmazsa Corel drawı da yeniden kur bir bak bakalım ne olacak.. iyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap
gency isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gency

Grafiker / İstanbul

Alt 02-08-2009 #3
saol bilgilerin için
bunun dışında bir çözüm yokmudur
Bu mesajdan alıntı yap
mr.tar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mr.tar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 02-08-2009 #4
baslat tan printer ve fax i actigin zaman HP lazerjeti gorebiliyorsan sag tusla varsayilan (default) ayarini sec, makinayi kapatip actiginda sistem HP yi otomatik olarak varsayilan printer olarak gorecektir, sonuc vermez ise ayni yerdeki tum gorunen yazicilari sistemden kaldir ve hp yi tekrar yuklersen sorun hallolur, kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
diji isimli Üye şimdilik offline konumundadır

diji

Öğrenci (Grafik) / Hatay

Alt 12-05-2010 #5
Bende de benzer bir sorun var. Dosyamı yazdırmak istediğimde Yazıcı olarak "Device Independent Postscript File" görünüyor. Her defasında kendi yazıcımı seçmem gerekiyor. Denetim Masasından Varsayılan Yazıcımı ayarlıyorum ancak Corel'de değişiklik olmuyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap