yazılar arası neden genişliyor

Freehand - yazılar arası neden genişliyor Sponsorlu Bağlantılar yukarıdaki resimde, çerçevenin üzerindeki noktalardan sağa-sola,yukarı-aşağı çekince yazılar arası genişliyor, oysa ben sadece çerçeveyi genişletmek istiyorum. Çerçevenin büyüyüp, yazıların olduğu gibi kalması için ne yapmama gerek ?...

sol_ak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sol_ak

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 15-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

yukarıdaki resimde, çerçevenin üzerindeki noktalardan sağa-sola,yukarı-aşağı çekince yazılar arası genişliyor, oysa ben sadece çerçeveyi genişletmek istiyorum.
Çerçevenin büyüyüp, yazıların olduğu gibi kalması için ne yapmama gerek ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafike(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çerçevenin sağındaki ve altındaki ortadaki noktanın içini boşalt noktaya çift tıkla,
birde yazıyı sola blokla
Bu mesajdan alıntı yap
ccckezman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ccckezman

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 16-06-2009 #3
properties / text block burdan text alanını belirleyebilirsin yüksekligini genişligini istedigin sekilde ayarlayabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
sol_ak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sol_ak

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 17-06-2009 #4
dediğini yaptım ancak olmadı yazılar arası neden genişliyoryazılar arası neden genişliyoryazılar arası neden genişliyoryazılar arası neden genişliyoryazılar arası neden genişliyoryazılar arası neden genişliyoryazılar arası neden genişliyor
noktayı çift tıklayıp(içini boşaltarak) çerçevi genişletmek istediğimde yine yazılar arası genişliyor

bir soru daha ;
office 2007, world dosyası ile hazırlanmış dosyayı freehand de nasıl açabilirim ?

word deki yazıları kopyalayıp freehand de yapıştıramıyorumda anlamadım gitti
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-06-2009 #5
Sol-ak Öncelikle flood yasak mesajlarınız birleştirilmiştir...

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Cevaplara gelince yazı alanını neden genişletmek istiyorsunuz... Yazı yazdıkça kendisi genişliyor zaten. İçi dolu nokta yazı alanını sonlandırır, yazı yazmaya devam ettiğinizde yazı alt satıra akar.. içi boşa nokta yazı yazdıkça yazı alanı uzar gider. İçi dolu da olsa boş da olsa orta noktadan yazı alanını genişletmeye çalıştığınızda espas yani harf aralığı artar. Yazı alanını genişletmek isterseniz sağ orta ve alt orta noktalar doluyken sağ alt noktadan çekerek yapabilirsiniz...

office 2007, world dosyası açmak için 2 yöntem uygulayabilirsiniz...

1. yazıyı TXT (Text only) formatında farklı kaydedip frehend import ile resim çağırır gibi çağırabilirsiniz

2. Worddeki yazıyı kopyalayıp Freehand'te edit - special - paste special seçeneğinden unformatted text'i işaretleyerek yapıştırabilirsiniz

Hiçbir durumda word deki grafiksel objeleri freehande herhangi bir dosya formatıyla aktaramazsızın. Sadece yazıları alabilirsiniz. Yani tablolar vs gelmez...
Bu mesajdan alıntı yap
erhanseyis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erhanseyis

Grafiker / İstanbul

Alt 19-06-2009 #6
önder beyin açıklaması fazlası ile yeterli
saygılar
Bu mesajdan alıntı yap