yazılar dört renk çıkıyor

Corel Draw - yazılar dört renk çıkıyor Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar corel draw x5 kullanıyorum.. yaptığım çalışmalar başka bir matbaaya baskıya gidiyor. benden tiff yada pdf kaydı istiyorlar. bende bu kayıtları yapıyorum fakat film ayrımında yazıların 4 renk ...

grafilk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafilk

Grafiker / İstanbul

Alt 13-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar corel draw x5 kullanıyorum.. yaptığım çalışmalar başka bir matbaaya baskıya gidiyor. benden tiff yada pdf kaydı istiyorlar. bende bu kayıtları yapıyorum fakat film ayrımında yazıların 4 renk olduğunu söylüyorlar. ben corelde bakıyorum yazı rengi sadece black kanalda 100 görünüyo ama tif yada pdf yaparken yazılar diğer kanallardada çıkıyor anlaşılan. bu sorunu bir türlü çözemedim yaptığım yanlış yada sorun nerdededir. bana yardımcı olabilirmisiniz.
tiff yada pdf kayıydı yaparkenmi yanlış yapırum.. lütfen acil yardım ederseniz çok mutlu olurum..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 13-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Pdf ayarlarında sorun vardır. Bende de öyle oluyordu istiyorsan kullandığım pdf ayarlarını sana sunabilirim. Ben reprodüksiyon firmasına işimi pdf formatın da gönderiyorum...

Ek bilgi daha vereyim film ayrımında yazılar 4 renk gözüküyor ve sen CorelDRAW da mevcut işleri tek renk görüyorsunn bu durumda mevcut TİF veya PDF formatındaki işi Photoshop da açarak bakabilirsin veya Adobe Acrobot Reader Kullanıyorsan Advanced menüsünden bakabilirsin . .
Bu mesajdan alıntı yap

grafilk

Grafiker / İstanbul

Alt 13-07-2012 #3
cok teşekkür ederim hemen deniyorum
Bu mesajdan alıntı yap

grafilk

Grafiker / İstanbul

Alt 13-07-2012 #4
ayarlarınızı denedim fakat olmuyor photoshopta baktım yazılar 4 renk çıkıyor
ayrıca sizde pdf preset kısmında çağlar yazıyor bu kısmıda anlamadım onun haricindeki tüm kısımları aynı yaptım ama olmadı....
Bu mesajdan alıntı yap
Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 13-07-2012 #5
Present kısmında ki "çağlar" kısmı mevcut profilin(ayarların) ismi o kadar da önemli değil.

Windows açılır menüsü altındaki Color Palattes kısmından CMYK renk paletini seçin,
ardından Tool açılır menüsü altındaki Color Management kısmından Defualt Setting ibaresine tıklayın açılan menüden Sol üst tarafta yer alan Color Profiles kısmındaki RGB ve CMYK renk profilleri kontrol edelim Benim kullandıklarım
RGB: sRGB IEC61966-2.1 CMYK: Coated FOGRA27(ISO 12647-2:2004)

sizin kullandığınız ayarları bir yere not alıp benim önerdiğim ayarlarla tekrar deneyebilir misiniz
Bu mesajdan alıntı yap