Yazılara kontur rengi vermek?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Yazılara kontur rengi vermek? ...

Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 18-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Herkese Selamlar,
Corel'de yazdığımız bir yazının içini nasıl boşaltabiliriz? Sadece yazının kenar çizgileri kalsın. Teşekkür eder saygılar sunuyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 19-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle başlığınız sorunuz ile alakasız olmu. tarafımca değiştirilmişir.

Yapmak istediğiniz şeye gelince.. Yazı seçili iken renk paletinizden SOL TUŞ ile X kutucuğunu (renk paletinin en üstündedir) SAĞ TUŞ ile de herhangi bir rengi tıklayın..

burda püf nokta seçili nesyene dış (kontur) rengi vermek rengi mouse'un SAĞ TUŞ ile tıklamak demektir..

X kutucuğu ise renk paletindeki renk verme anlamına gelen en üstteki minik "X" işaretli kutudur.
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 19-03-2009 #3
Onur bey teşekkür ediyorum cevabınız için, ama olayı tam anlayamadım. Demek istediğim yazının kendisi tek çizgi olsun, iç kısımlar boş olsun, mümkünse resim şeklinde açıklayabilirseniz memnun olurum. Teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 21-03-2009 #4
Yazının iç kısmını şeffaf yapmakmı istiyorsunuz . Eger sadece renksiz olması yeterli olacaksa Onur beyin anlattığı şekilde uygulayarak iç kısıma beyaz renk verebilirsin yada hangi renk zeminde uygulayacaksanız o rengi kullanabilirsiniz....
Ama yazı illa şeffaf olsun istiyorum derseniz yazıyı convertledikten sonra iç kısımı Renk paletinde en üstteki x işareti olan kutu olarak seçerek istediğiniz yapmış olursunuz...
İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
grafixel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafixel(33)

Grafiker / Bursa

Alt 21-03-2009 #5
Bir başka yol da benden olsun:
yazıyı yazın ve 'Ctrl+Q' ya basın(convert). daha sonra sağ tıklayın ve açılan menünün en altındaki 'properties' komutunu tıklatın. Ekranın sağında 'Object properties' paneli açılacak. (panel zaten açıksa bu işlemi yaptığınızda paneli kapatmış olursunuz) panelin en üstünde altı tane seçenek var. Bunlardan birincisini, yani boya kutusu olanı(fill) tıklayıp 'fill Type' açılır listesinden 'no fill'i seçtiğinizde yazınız şeffaf olur.(şeil, logo vs. hepsi için geçerlidir.) hemen yanındaki 'Outline' seçeneğinden de yazınızın dış hatlarını belirleyebilirsiniz. aslında pratik birçok yolu var fakat; bunu anlatmak daha kolay geldi bana...
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 22-03-2009 #6
Neden zorlaştırdın arkadaşım işi Yazılara kontur rengi vermek? Sekme açmak falan aynı şey uzadı Yazılara kontur rengi vermek?

Şaka bi yana buda bi açıklama tarzı tabi belki benimkini anlamazda seninkini anlar Yazılara kontur rengi vermek?Bi sürü seçenek sunduk artık birinden birini yapar herhalde arkadaş Yazılara kontur rengi vermek?
Bu mesajdan alıntı yap
grafixel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafixel(33)

Grafiker / Bursa

Alt 22-03-2009 #7
panel her işe yaradığı için oradan anlatayım dedim. Arkadaşın buna benzer başka sıkıntıları olduğunda sormadan halledebilsinYazılara kontur rengi vermek? Maksat anlatım bolluğuYazılara kontur rengi vermek?
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 22-03-2009 #8
Boş verildiğimi sandım, yanılmışım, güzel cevaplar sunmuşsunuz. Bu adımları uygulayacam, bu arada bende boş durmuyordum, kurcalıyordum, cevap verme zahmettinde ve nezakettinde bulunduğunuz için çok çok teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunuyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 22-03-2009 #9
önerilen çözümler doğru ama bir öneride benden sadece contour'un kalmasını istiyorsanız yazıya direkt olarak zemin rengi verin yani zemin beyaz ise beyaz kırmızı ise kırmızı nedenine gelince yazının içerisindeki rengi attığınızda contourler daha kalınmış gibi gözükür. bu da kötü bir görüntü oluşuturabilir. ama renk verirseniz contor kalınlıkları aynı gözükür buda ufak bir püf noktası
Bu mesajdan alıntı yap
kayhan.1154 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kayhan.1154

Grafiker / Ankara

Alt 23-03-2009 #10
herhangi bir çizim yada yazı olsun. objeyi seçersin ve direkt mausla renk barında x gözüken yere tıklarsın böylece obje renksizleşir daha sonra klavyede sol taraftaki alt tuşuna basılı tutarken aynı anda mausla renk barından hangi rengi seçersen çizgi rengin o renk olur. Her ütrlü obje için geçerlidir. kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları