Yazıları Kopyalayamıyorum

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Yazıları Kopyalayamıyorum Sponsorlu Bağlantılar selam arkadaşlar bi arkadaşım corelde çalıştığı dosyayı bana verdi bende orda yazdığı bir yazıyı kopyalayıp worde yapıştırıcam ama yazıları seçemiyorum.. yazıların etrafında küçük kareler çıkıyor... bu zamana kadar ...

ACYN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ACYN

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 19-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam arkadaşlar bi arkadaşım corelde çalıştığı dosyayı bana verdi bende orda yazdığı bir yazıyı kopyalayıp worde yapıştırıcam ama yazıları seçemiyorum.. yazıların etrafında küçük kareler çıkıyor... bu zamana kadar corel kullanmadığım içinde çözemedim bi türlü... ordaki yazıları nasıl kopyalayıp worde atabilirim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 19-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Corel Programda solda araç paleti olması lazım, ikonu "A" harfi (kısa yol FYazıları Kopyalayamıyorum üzerine basmalısınız... daha sonra yazı züerine gelip, bir kere tıklamalısınız, daha sonra Ctrl + A (tümü seç) Ctrl + C (kopya). Word program geldiğiniz zaman Ctrl + V (yapıştır) demilisiniz
Bu mesajdan alıntı yap

ACYN

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 19-03-2009 #3
valla hocam yaptım dediğiniz gibi ama yazıları seçmedi üstüne yeni yazı alanı oluşturdu.. tam bilmiyorum ama yazıları convert ile ilgili bir durum olabilirmi... bu şekilde olmadı çünkü
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 19-03-2009 #4
mouse ile 2 kere tıklayın yazının üzerini yazı yazma imleci cıktığında ctrl + a ya basın sonra ctrl+c daha sonrada yapıştırmak istediğiniz yere ctrl + v yapın
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 19-03-2009 #5
Yazıların derken her harfin kenarında minik kareler (noktacıklar) varsa yazılar convertlenmiş demektir. Yani ortada yazı yok artık çizim var.. Word'e alamassın.
Bu mesajdan alıntı yap

ACYN

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 19-03-2009 #6
Yazıların derken her harfin kenarında minik kareler (noktacıklar) varsa yazılar convertlenmiş demektir. Yani ortada yazı yok artık çizim var.. Word'e alamassın.
evet hocam o şekilde... yaaa bi yöntemi yokmu peki o kadar yazıyı nasıl alabilirim..nolur yazmak zorunda kalmiyim Yazıları Kopyalayamıyorum
Bu mesajdan alıntı yap

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 20-03-2009 #7
evet hocam o şekilde... yaaa bi yöntemi yokmu peki o kadar yazıyı nasıl alabilirim..nolur yazmak zorunda kalmiyim Yazıları Kopyalayamıyorum
Hiçbir yöntemi yok..

Uzunca bir seçenek hariç...:

Önce çıktı alacaksın a4'e sonra tarayıcı bulacaksın ve "ABBYY ScanTo Office" tarzı bir program bulup kağıtları taratıp word'e çevirmesini sağlacaksın.. Ufak tefek hatalar oluşur ama.. Yazıları Kopyalayamıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 20-03-2009 #8
Hiçbir yöntemi yok..

Uzunca bir seçenek hariç...:

Önce çıktı alacaksın a4'e sonra tarayıcı bulacaksın ve "ABBYY ScanTo Office" tarzı bir program bulup kağıtları taratıp word'e çevirmesini sağlacaksın.. Ufak tefek hatalar oluşur ama.. Yazıları Kopyalayamıyorum
Onur, peki PDF yapsak, olmaz mı? PDF'ten sonra o yazı word'e alabilir
Bu mesajdan alıntı yap

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 20-03-2009 #9
Onur, peki PDF yapsak, olmaz mı? PDF'ten sonra o yazı word'e alabilir
Hayır Kasta'cım... Olmaz.. Ortada makina dilinin okuyabileceği yazı kalmamış bu saatten sonra tüm kayıtlar tüm versiyonlar, her bir harfi çizim olarak okuyacaktır..

Bu arada küçük bir düzeltme. Çıktı almadan tarama yapmadan da aynı program ile sayfalarını JPG yaparak okutabilirsin..

Burda mantık program şekilleri en çok benzettiği harfe dönüştürmesidir. Örneğin "E" harfini görünce çok nadir "F" gibi çevirir.. genelde "nı" harfleri yanyana gelinde "m" gibi algılar bir çeşit optik okuyucu gibi... çünkü artık orda makina dilinde "E" harfi yok bir düz çizgi yanına konmuş 3 tane yatay çizgi var..
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 20-03-2009 #10
evet maalesef eğerki worl dosyan jpg görüntüyü importlayabiliyorsa yazı şeklinde değilde resim olarak alabilirsin onun dışında bir ihtimalin yok maalesef yada arkadaşının elinde convertlenmemiş hali duruyor ise tekrar atsın sana Yazıları Kopyalayamıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları