Yazının divden taşma sorunu

Css - Yazının divden taşma sorunu Sponsorlu Bağlantılar Selam arkadaşlar veri tabanında çekilen verinin divden taşma sorunu var. Sağdan taşma sorununu word-wrap:break-word; kodu ile engelledim artık sağa dayandığı zaman bir alt satıra geçiyor. Yazıyı çektiği alanın ...

Brutus92 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Brutus92

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 09-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar veri tabanında çekilen verinin divden taşma sorunu var. Sağdan taşma sorununu word-wrap:break-word; kodu ile engelledim artık sağa dayandığı zaman bir alt satıra geçiyor.

Yazıyı çektiği alanın height değeri 100px ama yazı sona geldiği zaman aşağı doğru taşarak yazmaya devam ediyor. Benim istediğim yazı 100px in içine sığacak şekilde gelsin. Zaten tıklayınca detay sayfasında yazının tümü görünecek.

Yani 100 px e geldiği zaman yazı nerede kalırsa kalsın kesilecek ve yanında devamı için tıklayınız felan yazacak.

Nezamandır araştırıyorum bir türlü çözüm bulamadım arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yeakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yeakca(29)

Grafiker / Kütahya

Alt 09-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
CSS ile overflow:hidden kullanarak yapabilirsin. Ama "devamını oku" gibi link yapmak istiyorsan tamamen yazılımsal bir durum. Hangi dili kullanıyorsan onunla halletmelisin.
Bu mesajdan alıntı yap
Brutus92 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Brutus92

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 09-07-2012 #3
Onu denedim fakat yazıları tam ortasından kesiyor bu seferde
Bu mesajdan alıntı yap
MKeskinoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MKeskinoglu

Grafiker / Antalya

Alt 10-07-2012 #4
Dosyaları yükleyin bi bakalım...
Bu mesajdan alıntı yap
A Oguzhan Basar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

A Oguzhan Basar(26)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 04-08-2012 #5
Php için örnek veriyorum: yazdırmak istediğiniz yazıyı veritabanından çekip $Metin diye bir değişkene atarsınız, $YeniMetin = substr($Metin, 0,60); dersiniz mesela (yani veritabanından çektiğim metnin ilk 60 karekterini YeniMetin isimli başka bir değişkene atıyorum), daha sonra bu değişkeni divin içinde yazdırırsınız ona da şöyle diyelim: <div class="yaz"> <?php echo "$YeniMetin" ?>.. <a href="tamaminiGoster.php">Devamı..</a></div>

Bunun çıktısı şöyle olacak:

sasböıuöyumyunvaww(burası 60 karekterli yazımız)awbwenrfgfmöyttöty.. Devamı..

Siz de hangi dili kullanıyorsanız o dille buna benzer birşey yapabilirsiniz. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap