yazıya kontur verme (ploter kesim olarak)

Corel Draw - yazıya kontur verme (ploter kesim olarak) ...

underground_301 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

underground_301

Grafiker / Kocaeli

Alt 12-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

doğru yeremi yazıyorum bilmiyorum ama corelde herhangi bir yazıya kontür verip ploturda kesmek istiyorum yazıya çizgi kalınlığı verdiğim de sadece görsel olarak kontür veriyor plotur kesimine attığım zamn
kesim çizgileri aynı oluyor kontür veremiyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

galenet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

galenet

Grafiker / Ankara

Alt 12-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
"Arrange - Breakapart" yaparsan çizgileri ploter görür. çizgiler içinde yine "arange-convert outline" to object dersen çizginin dış hatlarını görmüş olursun ama bunu yaparkende ortada 3. bir çizgi daha oluşur. onuda "wiev-simple wireframe"seçeneginden bakarsan görürsün. ortadaki çizgiyi kalırırsan ploterdan rahat bi kesim almış olursun.
Bu mesajdan alıntı yap

underground_301

Grafiker / Kocaeli

Alt 12-11-2007 #3
çook teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Grafiker002 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafiker002

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 12-11-2007 #4
galenet uzun yoldan anlatıyorsun
olay şu effects bölmünden contur e tıkla ctrl+f9 offset kısmında konturun kalınlığı ver apply tıkla konturu verdikten sonra Arrange - Breakapart tıkla bu kadar yok ortadaki çizgiyi kaldır uğraşma en garantisi bu
Bu mesajdan alıntı yap

underground_301

Grafiker / Kocaeli

Alt 12-11-2007 #5
her ikinizide teşekkür ediyorum hiç bilmizken şimdi her iki yolunu da biliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
haruncnr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

haruncnr

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-11-2007 #6
Ufak bir dipnot ekliyeyim CorelDraw da attığın kontürü seçip f10 yaparsan yazının deforme olduğunu göreceksin. Baskı dosyaları için pek sorun olmasada plotter ve cnc kesimlerde corelde atılan kontür sorun çıkarabilir. Ben kontür işlemini en son kesim programımda yapıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 14-11-2007 #7
Bizde bilgimizi paylaşalım.Her plotter corelden kesmiyor bu bir,ikinci,yazıyı yapıştıracağınız zemine baglı olarak ışıklı reklam değilse kontur çizdikten sonra break contour apart yaparak yazılara ve kontura pen diyalog penceresinden hairline çizgi kalınlıgı vererek plottere yollarsın.şayet yapıştıracak zemin ışıklıysa konturdan sonra,break apart ve şekli bozmadan önce yazıyı sonra üst karekter basılı olarak kontur seç ve trim i tıkla,yazı ve kontur içi boş olarak ayrılması lazım.kesilecek nesnelere hairline çizgi kalınlığı vererek,yazıyı ayrı,konturu ayrı keser yapıştırırsın.corelden degilde,flexi den kesim yapıyorsan çizgi kalınlığı verirsen iki kere keser.flexiye export etmeden evel çizgileri kaldır. bilmem yardımcı olabildimmi
Bu mesajdan alıntı yap
alonewolf33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alonewolf33

Grafiker / Mersin

Alt 05-07-2009 #8
bilgiler güzel di hocam .. ikinizede saygılar.. yazıya kontur verme (ploter kesim olarak)
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 06-07-2009 #9
galenet uzun yoldan anlatıyorsun
olay şu effects bölmünden contur e tıkla ctrl+f9 offset kısmında konturun kalınlığı ver apply tıkla konturu verdikten sonra Arrange - Breakapart tıkla bu kadar yok ortadaki çizgiyi kaldır uğraşma en garantisi bu
Bunun yerine bu işlemleri tek tıklamayla yapan CT_Offset Path makrosunu kullanabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
emrahgonul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emrahgonul

Grafiker / İzmir

Alt 17-07-2009 #10
Ustam Yanlış anlamadıysam Vinyl kesim yapmak istiyorsun Bunun için yazının içini boşaltıp sağ tuş ile en ince değeri vermen gerekiyor. Vektörel tarzı bütün kesim makinaları böyle çalışır
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
kesim, kontur, olarak, ploter, verme, yaziya, yazya