yazıyı nasıl oval yapabilirim!!

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - yazıyı nasıl oval yapabilirim!! Sponsorlu Bağlantılar herkese slmlar yazdıgım bir yazıyı oval yapmak istiyorum daırenın cevresine koyup buna şekil veriyorduk ama nasıl yapıyorduk hatırlamıyorum yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin.....

ozden fılız isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozden fılız

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 15-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

herkese slmlar yazdıgım bir yazıyı oval yapmak istiyorum daırenın cevresine koyup buna şekil veriyorduk ama nasıl yapıyorduk hatırlamıyorum yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 15-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Oval şekli çiz ve yazıyı mouse un sağ tuşu ile şeklin üzerine taşı.
Açılan menüten Fit text to path seçeneğini seç

Bir başka yöntem ise şekli çiz ve yazıyı seçili hale getirdikden sonra Text menüsünden Fit text o path seçeneğini seç karşına büyük bir ok çıkacaktır. O ok ile şeklin çizgisine tıkla.
Tamamdır. yazıyı nasıl oval yapabilirim!!
Bu mesajdan alıntı yap

ozden fılız

Alt 15-04-2010 #3
yazıyı yazdıktan sonra yandaki ikonlardan ınteractive envelope ikonunu tıklayıp yazı üstünde değişiklik yapma dısında baska bır yolu var mıdır ?
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-04-2010 #4
Ne tür bir değişiklik? Ne yapmak istediğinizi açıkça ifade edin daha çok yardımcı olalım...
Bu mesajdan alıntı yap

ozden fılız

Alt 15-04-2010 #5
text path kulnmadan oval yapabilirmiyim cunku daıreye yapısyor yazılar yazıyı nasıl oval yapabilirim!!
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-04-2010 #6
Yapışması önemli değil, mause ile çekerek daireden istediğiniz kadar uzaklaştırabilir ya da daire içine gömebilirsiniz.
İlle de text path kullanmam diyorsanız, daireyi çizdikten sonra F8 tuşuna basın. Yazı imleci ile daireye tıklayın ve istediğinizi yazın.
Bu mesajdan alıntı yap
muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 15-04-2010 #7
text path kulnmadan oval yapabilirmiyim cunku daıreye yapısyor yazılar yazıyı nasıl oval yapabilirim!!
Yazıyı daireden bağımsız bir şekilde yukarıya taşıma imkanınız var. Seçili hale getirin ve birazcık yukarıya taşıyın.

Ayrıca yazıya tıklayınca üst paneldeki property bar değişecektir. Orada to path seçeneklerinde değişiklik yapabileceğinizi göreceksiniz.

Muhabbetle
Bu mesajdan alıntı yap

ozden fılız

Alt 15-04-2010 #8
yardımlarınız için tşkler oldu yazıyı nasıl oval yapabilirim!!
Bu mesajdan alıntı yap