Yazıyı Resmin Etrafından Dolandırma

Illustrator - Yazıyı Resmin Etrafından Dolandırma Sponsorlu Bağlantılar herkese selam acil olarak sayfa tasarımında kullanmak üzere "bütün bir metni sayfada yer alan resimlerin etrafından dolandırarak sayfaya yerleştirme" efektini bulmam gerekiyor.. yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerrrr**...

hayalbulut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hayalbulut

Grafiker / İstanbul

Alt 26-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

herkese selam

acil olarak sayfa tasarımında kullanmak üzere "bütün bir metni sayfada yer alan resimlerin etrafından dolandırarak sayfaya yerleştirme" efektini bulmam gerekiyor.. yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerrrr**
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

road_runner isimli Üye şimdilik offline konumundadır

road_runner

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 31-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resimlerin etrafını dolanacak şekilde pen tool kullanarak path (yol) ciz.Sonrada cizdiğin bu yolun en başında text aracını tıklayarak yazını yazabilirisin.Kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
hayalbulut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hayalbulut

Grafiker / İstanbul

Alt 02-11-2009 #3
teşekkürler ama bu yöntemi biliyorum direkt bunun için başka bir hızlı kısayol arıyordum bende Yazıyı Resmin Etrafından Dolandırma
Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 02-11-2009 #4
Resimlerin etrafını çizmeden yapabileceğin bir yol yok ne yazık ki.
Ama eğer resim önceden dekupe edilmişse Photoshopla direkt olarak çizgi olarak almanın bir yolu var işine yararsa anlatırım.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 02-11-2009 #5
Resmin etrafına rectangle (kare , yuvarlak..)ile bir alan açın. Type an a path tool (T) ile yazınızı yazın.
Bu mesajdan alıntı yap
ceronimo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ceronimo

Matbaacı / İstanbul

Alt 18-11-2009 #6
her 2 yolda yer yer lazım olacaktır.Laki resim üzerinde belirli noktalarda yazı olsun istiyosan,pen'le yapmanı tavsiye ederim.Ama logo gibi çalışmalar olacaksa 2.yol daha ideal sanırım
Bu mesajdan alıntı yap
Yavuz Mamaç isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yavuz Mamaç

Grafiker / İzmir

Alt 01-12-2009 #7
dizgi yapıyorsan illustrator yerine indesign'i tercih etmeni tavsiye ederim. orda "wrap" yani metni objelerin etrafında dolandırma seçenekleri kullanışlı...
Bu mesajdan alıntı yap
karakas_1978 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karakas_1978

Grafiker / İstanbul

Alt 30-12-2009 #8
benim anladığım kadarıyla bir yazı metnin var onuda resim etrafında dolandırmak isitiyorsun.illüstratörde resmi bir bir şekle clipping mask yaptın.o resmi yazının üstüne alacaksın Bring to fort edeceksin sonra o resmi seçip object text wrap menüsünden make komutunu vereceksin kolay gelsin bu arada sorunun cvp budur. birde iş arıyorum matbaa deneyimim yok matbaa piyasasında iş arıyorum desinatörlük yaptım illüstratör programını iyi bilirim ilgelenenler için mail adresim***** ulşabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap