Yengeç Sezonu- Pozitif- Serbest Bröşür Tasarımı

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Yengeç Sezonu- Pozitif- Serbest Bröşür Tasarımı Sponsorlu Bağlantılar Discovery kanalında yengeç avcılarının yaşadıkları zorlukları gösteren Deadliest Catch isimli belgeseli çok severdim, onu hedef alarak hazırladığım eski bir bröşür tasarımı. Pozitif ismini verdiğim serbest bir çalışma, her ...

rohirim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rohirim

Grafiker / İstanbul

Alt 23-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Discovery kanalında yengeç avcılarının yaşadıkları zorlukları gösteren Deadliest Catch isimli belgeseli çok severdim, onu hedef alarak hazırladığım eski bir bröşür tasarımı.

Pozitif ismini verdiğim serbest bir çalışma, her hangi bir hedefi yok, bu yüzden logo, slogan vb. ifadeler bulunmamaktadır. Arka fondaki saydam nesneleri 3DsMAX de modellemiştim.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasvera isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasvera

Grafiker / İstanbul

Alt 23-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
iyi güzel olmuş ama hangi amaca uygun oldugu belli değil
Bu mesajdan alıntı yap

rohirim

Grafiker / İstanbul

Alt 24-03-2009 #3
iyi güzel olmuş ama hangi amaca uygun oldugu belli değil
Teşekkür ederim, Pozitif lerde bir hedefim yoktu, yani hedefim yoktu derken bir konusu yok. amacım dinamik bir tasarım yapmaktı sadece, bu haliyle dinamik sektörlere uyum sağlayabilir bir alt yapı oluşturmaya çalıştım, bilim, elektronik, bilgi işlem, spor, ar-ge vb. gibi. Ben bu gibi sektörlerden birini seçmedim sadece.
Örneğin ; ön planda yeni üretim bir cep telefonu, belki yeni üretim bir çip görselleri kullanılabilir gibi.
Sanırım bu konularda kuvvetli bir arkaplan desteği verebilir. Yani amacım buydu en azından onu söylemek istedim.

1. si ise sadece sempati duyduğum bir tv belgeseli için yaptıkları işin tanımı gibi bir tasarım düşündüm ancak ortada bir firma olmadığı için yine tanımlayıcı bir logo, slogan vb. bişey kullanmadım.

Asıl kaygım gözü rahatsız eden, uyumsuzluk yaratan, renk sorunu yaratan unsurlardır.

Bu açıklamaları olası hedef karmaşasını açıklamak amaçlı yazdım.
Beğeniniz ve yorumlarınız benim için önemli, teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 25-03-2009 #4
İlk çalışmanız için (yengeçler); Öncelikle yengeçlerin buzullarda yaşamadıını düşünürsek, kullandığınız renk uygun değil (buz mavisi ve tonları)..Ve yengeçler gerçekten arka planda kalmışlar, o ufak şekillerin yengeç olduğunu anlamak zor, yengeç kollarını bilirsiniz, çok etkileyicidir, turuncu rengide çok cezbedicidir(genelde turuncu)...uygun boyda bir yengeç kolu yada yine uygun böyda ve çözünürlükte perspektifli bir görsel çok iyi olurdu..

Gelelim diğer pozitif dinamik çalışmalarınıza...Olaya 3Dmax ide katmış olmanız süper olmuş...Beni heyecanlandırdı diyebilirim...Dinamikliği yakaladınız mı? diye sorarsak, evet özellikle turuncu-sarı renkli olanda dinamizm üst seviyede, uygun bir ürünle iş biter.

Diğer çalışmalarınızıda inceledim...penguenler vs... Başka başka çalışmalarınızıda görmek isterim...Tebrik ediyorum....

İyi çalışmalar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
bigmuntha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bigmuntha(40)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2009 #5
2 ve 3 no'lu çalışmalar dinamiklik ve grafik açısından gayet başarılı olmuş, tebrikler...
Bu mesajdan alıntı yap

rohirim

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2009 #6
İlk çalışmanız için (yengeçler); Öncelikle yengeçlerin buzullarda yaşamadıını düşünürsek, kullandığınız renk uygun değil (buz mavisi ve tonları)..Ve yengeçler gerçekten arka planda kalmışlar, o ufak şekillerin yengeç olduğunu anlamak zor, yengeç kollarını bilirsiniz, çok etkileyicidir, turuncu rengide çok cezbedicidir(genelde turuncu)...uygun boyda bir yengeç kolu yada yine uygun böyda ve çözünürlükte perspektifli bir görsel çok iyi olurdu..

Gelelim diğer pozitif dinamik çalışmalarınıza...Olaya 3Dmax ide katmış olmanız süper olmuş...Beni heyecanlandırdı diyebilirim...Dinamikliği yakaladınız mı? diye sorarsak, evet özellikle turuncu-sarı renkli olanda dinamizm üst seviyede, uygun bir ürünle iş biter.

Diğer çalışmalarınızıda inceledim...penguenler vs... Başka başka çalışmalarınızıda görmek isterim...Tebrik ediyorum....

İyi çalışmalar dilerim.

Teşekkür ederim 1. çalışma için haklısın tek ekleyebileceğim renk konusu, bu bir tv belgeseliydi, bende bilmezdim ancak avladıkları yengeç Bering boğazında dipte yaşıyor, sanırım kral yengeç'i deniyor ve kış dönemi avlanılıyor, bildiğin üzere buzul denizi bölgesinde, yer yer deniz üzerinde ki buzu kırarak ilerliyorlar, denizciler genelde donma tehlikesi geçiriyor, hatta tekneleri kaplanan buz yüzünden batma riski geçiriyor, bu yüzden güvertede sürekli tutan buz kırılıyor.
İçime okadar işlemiş ki renk seçimi ondan bu tonlarda oldu sanırım.

İlginiz için tekrar teşekkür ederim, fırsat buldukça çalışmalarımı paylaşıcam.
İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

rohirim

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2009 #7
2 ve 3 no'lu çalışmalar dinamiklik ve grafik açısından gayet başarılı olmuş, tebrikler...
Çok teşekkür ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
Osge41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Osge41

Öğrenci (Grafik) / Kocaeli

Alt 26-03-2009 #8
çok ii anlamıyorm ama evet sana katılıyorm ama gercekden güsel olmus
Bu mesajdan alıntı yap

rohirim

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2009 #9