Yeni Baslayanlar 0dan Nasıl bi yol izlemeli Photoshopda?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Yeni Baslayanlar 0dan Nasıl bi yol izlemeli Photoshopda? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaslar ben bu sene lise 2 den grafik tasarım ve fotoğrafcılık okuyorum yeni basladık,fakat kendi icimdede ilerlemek istiyorum ama nerden ve nasıl baslamam gerektiğini bilmiyorum,staj yapmak icin cesitli ...

JemhoLie* isimli Üye şimdilik offline konumundadır

JemhoLie*

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 08-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaslar ben bu sene lise 2 den grafik tasarım ve fotoğrafcılık okuyorum yeni basladık,fakat kendi icimdede ilerlemek istiyorum ama nerden ve nasıl baslamam gerektiğini bilmiyorum,staj yapmak icin cesitli yerler arıyorum ki umarım yakın zamanda bulabilirim cok hevesliyim bu mesleğe.Bir kac photoshop programlarım vardı fakat yüz üstünde sivilce yok etme iste basit shoplar.Siz değerli photoshop culara sormak istedim bilginizi aktarabiliceğinizi ve bana yardımcı olabiliceğinizi düsündüm.Saygılar İyi forumlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

answersaray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

answersaray

Grafiker / İstanbul

Alt 08-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
forumda çok güzel anlatımlar var...bence onlarla başlamalısın...
Bu mesajdan alıntı yap
larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 08-10-2009 #3
answersarayın da dediği gibi sitede yeterli derecede bilgi var. Bunun yanında Türkiye'de ve dünyada yapılan işlere de sık sık göz at lütfen netten. Ustaların neler yapmış, yapıyor...hep takipte ol.
Bu mesajdan alıntı yap

JemhoLie*

Alt 08-10-2009 #4
Tesekkür ederim yorumlarınız için,baslangıc olarak biyer seçemedim fakat suan adobe photoshop cs 3 eğitim setini indirdim ilk olarak adobe photosohop dan baslamak istiyorum fakat anlamadıgım bir konu var cs 1 cs 2 cs 3 cs4 var bunlar farklı tarzda photoshoplarmı ? hepsi ayrımı yani?Ardından corel draw ve ilistürasyon geçmeyi düsünüyorum hepsinin pratiğini çözdükden sonra üstünde baya uzun zaman durucam hepsinin,bütün konuları geziyorum yenilikleri takip ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Irmak:) isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Irmak:)(26)

Alt 08-10-2009 #5
cs1 cs2 cs3 bunlar photoshop'un sürümleridir.
yolun açık olsun.
Bu mesajdan alıntı yap

JemhoLie*

Alt 08-10-2009 #6
Teşekkür ederim,bu sürümlerin birini bilen diğerini rahatlıkla çözebilir heralde yanılmıyorsam?
Bu mesajdan alıntı yap
answersaray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

answersaray

Grafiker / İstanbul

Alt 09-10-2009 #7
"CS4" CS3'ün geliştirilmiş halidir...yani rakam arttıkça yenilikler eklenir...aslında aynı olaydır...korkma isimlerden bu kadarYeni Baslayanlar 0dan Nasıl bi yol izlemeli Photoshopda?
Bu mesajdan alıntı yap

JemhoLie*

Alt 09-10-2009 #8
Hehe teşekkür ederim acemilik duyguları iste mağdur görün.Bakalım en azından staj alabilicek seviyeye gelicek kadar baya çözmek istiyorum adobeden baslayıp corel draw gibi shoplara yöneleyim,tekrardan tesekkür ederim cevaplarınız icin / iyi forumlar.
Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 13-10-2009 #9
"shop"lara yöneleyim tarzı ifadelerinden hiç bişey anlamadım. Önce bazı tanıları öğrenmen lazım bence

Adobe= Dev bir yazılım şirketinin adı.
Adobe Photoshop= O dev yazılım şirketinin geliştirdiği bir foto editing programı.

yani adobe'den başlayayım dersen yanlış olur. Zira adobe^dan başlarsan adobe da kalırsın.
Çünkü firmanın Photoshop gibi kendi sektöründe lider olmuş bir sürü yazılımı daha var (Premiere, After Effects, Flash, Illustrator, Indesign en çok bilinenleri) O yüzden Photoshop'tan başlayayım demelisin. Bu ilk nokta.

Bence de bu sitede bir çok kaynak mevcut ancak kendi yeğenim de meslek lisesinde okuduğu için oralarda verilen eğitimin sektörden çok uzak ve çok yetersiz olduğunu biliyorum. Dolayısıyla hocalarının verdiklerini yeterli görmemeli ve çok çalışmalısın.

Ayrıca bence Photoshop ve yanında bir iki vektör tabanlı programı da iyi öğrenmelisin. (Corel Draw, Illustrator ve belki de In Design...)

Bir de ne kadar öğrenirsen öğren asla bu işle alakalı herşeyi bildiğini düşünmemeli ve hep bir eksiğin olduğunu bilerek araştırmaya ve kendini geliştirmeye çalışmaya devam etmelisin. Belki ancak o zaman iyi bir tasarımcı olabilirsin. (Bu arada yanlış anlaşılmasın ben kendimi de iyi bir tasarımcı olarak görmüyorum. Aslında kendime de nasihat ediyorum şu anda. Ukalalık gibi algılanmasını istemem...)
Bu mesajdan alıntı yap
Elbruz46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Elbruz46

Öğrenci (Diğer) / Kahramanmaraş

Alt 13-10-2009 #10
İngilizceni geliştir yabancı Photoshop sitelerini takip et... Küçük büyük deme... Tutorialları uygulamaya çalış boş vakitlerinde...
Değişik fırça ve actionları olduğu siteleri araştır bu fırça ve actionlarla kendi çalışmalarını üretmeye çalış.. sürekli bir şeyler dene... yaptığın bir çalışma için tamam bitti deme her seferinde biraz daha değişiklik düşün üzerinde şura şöle olursa nasıl olur bura böyle olursa nasıl olur gibi..
örneğin...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları