Yeni bir layeri eski layerin arkasına nasıl koyarız?

Photoshop - Yeni bir layeri eski layerin arkasına nasıl koyarız? ...

Salieri's isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Salieri's

Grafiker

Alt 01-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,

Photoshop'ta çözemediğim şeylerden biri; mesela bir layer oluşturduk, sonra yeni bir layer daha oluşturduktan sonra bu layer haliyle eski layerin üstünde gözüküyor. Bu layeri eskisinin altına nasıl getirebiliriz en basit yoldan?:sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 01-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Layers Penceresi açık değilse F7 'ye basarak açın. Altında kalmasının istediğiniz katmanı tutun fareyle taşıyın altına. İstediğiniz gibi alttında kalır o layerın. Yeni bir layeri eski layerin arkasına nasıl koyarız?
Bu mesajdan alıntı yap

Salieri's

Grafiker

Alt 01-01-2009 #3
İşte öyle olmuyor, anlatamadım ben Yeni bir layeri eski layerin arkasına nasıl koyarız?

Mesela mavi renkte bir yazı yazdım. Sonra aynı layeri duplicate ettim ve rengini siyah yaptım; 3D çalışma yapacağım için bu siyah yazının mavinin altına gelmesi lazım. Ama inadına üstte duruyor. Onu nasıl yapabilirim diyorum Yeni bir layeri eski layerin arkasına nasıl koyarız?
Bu mesajdan alıntı yap
d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 01-01-2009 #4
E tamam olması gerek Yeni bir layeri eski layerin arkasına nasıl koyarız? Aşağı al biraz da yerini değiştir alttan görünür. Sen değiştirdikten sonra üsttekinin rengini değiştiriyor olmalısın. Yeni bir layeri eski layerin arkasına nasıl koyarız? Bir daha bak onları üst üsteyken değil de ayırıp rengini değiştir. Öyle görürsün bence.
Bu mesajdan alıntı yap
mamiceys isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mamiceys

Grafiker / İstanbul

Alt 01-01-2009 #5
s.a kardeşim ve kolay gelsin anladığım kadarıyla senin sorunun şu...sen üste çıkartmak ya da alt sıraya koymak yani bir şekil yada yazı aaltta diğeri üstte.cevabı ::layer menüsünden --arrange--var oradaki bring to front felan var şeklini seç ve dene olur inşallah...kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

Salieri's

Grafiker

Alt 02-01-2009 #6
A.s aynen kardeşim, bunu bilmek istiyodum. Çok sağol Yeni bir layeri eski layerin arkasına nasıl koyarız?
Bu mesajdan alıntı yap
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-01-2009 #7
Hemen konu acmadan önce arastırma yaparsanız sorularınıza daha hızlı yanıt bulabilirsiniz.
Bakınız Photoshop hakkında soru ve sorunlarınız
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
arkasina, bir, eski, koyariz, layeri, layerin, nasil, yeni